کد خبر: ۱۳۲۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۳
به دنبال اجرای طرح کاپ در منطقه 12 پایتخت صورت گرفت:
شهردار منطقه 12 از اقدامات حوزه بازیافت و مدیریت پسماند در واحدهای تجاری و پاساژهای این منطقه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،امیر یزدی، شهردار منطقه ضمن اعلام این خبر گفت: این طرح با هدف کاهش پسماند خشک مراکز تجاری، پاساژها و دیگر اصناف به صورت مستمر در حال اجراست.
یزدی ضمن یادآوری این مطلب که طرح کاپ از جمله برنامه‌های جدی و مستمر منطقه 12 در حوزه خدمات شهری است، افزود: موضوع کاهش پسماند و ترویج فرهنگ تفکیک پسماند خشک از مبدأ از اولویت‌های مدیریت شهری در زمینه نگهداشت شهر است و با توجه به اهمیت مراکز تجاری در امر تولید پسماند خشک، آموزش این مراکز توسط آموزشگران در دستور کار قرار گرفت که این برنامه آموزشی هم‌اکنون به صورت روزانه در حال انجام است.
وی در تشریح این آموزش‌ها توضیح داد: در این آموزش‌ها، مراکز تجاری با طرح تفکیک از مبدأ که شامل جداسازی زباله‌های خشک از تر و روش‌های کم‌حجم‌سازی زباله‌هاست، آشنا می‌شوند و در همین طرح مقرر شده، واحدهای تجاری، پسماندهای خشک خود را در مخازن آبی‌رنگ که مختص پسماند خشک است، جمع‌آوری و تحویل کنند.
شهردار قلب طهران، آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در مورد جمع‌آوری پسماند خشک را از اقدامات رایج در نواحی 6گانه و محلات 14گانه این منطقه خواند و افزود: طرح کاهش تولید پسماند (کاپ) به جز آنکه به جمع‌آوری پسماندهای تفکیکی شهر کمک می‌کند، با تقویت مراکز جمع‌آوری پسماند شهرداری در جلوگیری از تشکیل مراکز دپوی زباله غیرمجاز و زباله‌گردی نیز مؤثر است.
به گفته یزدی، پلمپ و جمع‌آوری مراکز دپوی زباله غیرمجاز نیز طی هفته گذشته در این منطقه آغاز شده و در سطح نواحی در حال اجراست. این طرح با هدف کاهش آسیب اجتماعی زباله‌گردی و مشاغل کاذب شکل‌گرفته در آن در شهرداری منطقه 12 به اجرا درآمده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.