کد خبر: ۱۳۲۵۶۷
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸
مديرعامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه ضمن عذرخواهي از شهروندان و مسافران محترم به دليل حادثه صبح امروز در خط 5 ، گفت: اورهال و يكپارچه سازي هر چه سريعتر مراكز فرمان در اوليت كاري من قرار دارد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ساعت 7 و 10 دقيقه امروز چهارشنبه 1 دي ماه 1400، قطار تندرو كه از مسير كرج-گلشهر به سمت ايستگاه تهران(صادقيه) درحركت بود با قطار عادي درایستگاه چيتگر برخورد کرد.

مهدي شايسته اصل در خصوص اين حادثه گفت: متاسفانه در ساعت ۷ بامداد امروز، حوالی ایستگاه چیتگر در مسیر متروی تهران_کرج دو قطار رفت و برگشت با یکدیگر برخورد کردند که باعث مصدومیت ۲۰ نفر از مسافران عزیز مترو شد. خوشبختانه این حادثه تاکنون خسارت و هزینه‌ی جانی نداشته که جا دارد در همین رابطه از همکاران زحمت‌کش اورژانس تهران بخاطر حضور سریع و همکاری با عوامل مترو تشکر و قدردانی ویژه داشته باشیم. 

وي تصريح كرد: همکاران ما در تلاش هستند تا هر چه سریع‌تر مسیر شمالی خط 5 مترو را از ایستگاه صادقیه به گلشهر، بازگشایی كنند تا وضعیت عبور و مرور در اين بخش از مسير به حالت عادی بازگردد. 

مديرعامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه با تاكيد بر اينكه همزمان با انجام عمليات جمع آوري سانحه دلایل بروز حادثه نیز توسط همکاران بنده در کمیسیون عالی سوانح در حال بررسی است گفت: در اولین فرصت گزارش علل اين حادثه آماده و اعلام خواهد شد. اما همان‌طور که پیش از این نیز بارها توسط شهردار تهران و همچنین همکاران ما در شرکت بهره‌برداری مترو اعلام شده بود، زیرساخت، قطعات ‌‌و تجهیزات متروی تهران فرسوده شده و نیاز جدی به اورهال دارد. 

وی ادامه داد: این اتفاق بیشتر از گذشته ضرورت بروزرسانی و اورهال سیستم‌های سیگنالینگ و یکپارچه‌سازی مراکز فرمان تمامی خطوط را اثبات کرد. انجام این موضوعات با قید اولویت در دستور کار شرکت بهره‌برداری متروي تهران و حومه قرار خواهد گرفت.

شايسته ادامه داد: از آنجا که مسائل متروی تهران و حومه موضوعی ملی است کمک به بهبود زیرساخت ها نیاز به همراهی و همکاری عاجل تمامی نهاد‌های مرتبط از جمله دولت در وصول مطالبات معوق دولت‌های گذشته دارد. 

وي با بيان اينكه ان‌شاالله به لطف خدا و با همکاری دولت و شورای اسلامی شهرتهران شرایط فرسوده‌ی فعلی را با کار جهادی بهبود داده و مشکلات کنونی را برطرف می‌کنیم افزود: از همه مسافرانی که دچار مصدومیت شدند و كساني كه با تاخیر مواجه شدند، پوزش می‌طلبیم و امیدواریم با تلاش همکاران در دوره جدید، کم کاری‌های گذشته را جبران شود تا دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم. 

شایسته اصل در ادامه با تأکید بر آنکه جبران نواقص و کوتاهی‌های گذشته نیازمند اقدامات جهادی است، تأکید کرد: از همکارانم می خواهم با تلاش و فعالیت جهادی و شبانه‌روزی، کم کاری های گذشتگان را جبران کرده تا دیگر متروی تهران شاهد حوادثی اين چنينی نباشد.

همچنین دکتر شفیعی معاون حمل نقل و ترافیک شهرداری تهران در اولین ساعات برخورد دو قطار درخط پنج متروي تهران در ايستگاه چيتگر، حضور یافت و از نزدیک در جریان این حادثه قرار گرفت ‌ودستورات لازم در جهت تسریع بازگشایی خط و جابجایی مسافران را صادر كرد.

مسافرگیری در خط پنج در اولين فرصت به حالت عادی باز می گردد 

قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: در حال حاضر با حضور کارشناسان و تکنسین های فنی در حال جدا سازی واگن ها و خروج قطار ها از خط هستیم.

کامران آزادی افزود:در پی برخورد قطار تندرو كه از مسير كرج-گلشهر به سمت ايستگاه تهران(صادقيه) با قطار عادي درایستگاه چيتگر برخورد کرد مسافرگیری در این خط با محدودیت انجام می گیرد.

وی گفت:با وجود سیستم‌های هوشمند هدایت مترو و با توجه به حجم و تعداد قابل توجه سفرهای روزانه، علت این حادثه باید به صورت کارشناسی و دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

آزادی خاطرنشان کرد: مطابق ضوابط مترو کمیسیون حوادث به فوریت تشکیل و در حال بررسی چرایی و چگونگی علت حادثه است.

کارشناسان و تکنسین های فنی  شركت بهره برداري متروي تهران و حومه دو واگن و يك لكوموتيو از قطار حادثه ديده را جدا و در حال خارج كردن از مسیر هستند.

سرپرست قائم مقام عمليات شركت بهره برداري متروي تهران و حومه، با بيان اينکه اكنون در حال جداسازي سه واگن و يك لكوموتيو ديگر هستند، افزود: ريل و سوزني كه خروجي ايستگاه چيتگر است نيز درست شده و اكنون در حال هماهنگي براي آزاد سازي شش واگن و يك لكوموتيو از آن سمت خط هستيم. الان مسئله باقي مانده جداسازي سه واگن و يك لكوموتيو ديگر است تلاش می شود تا در کوتاه ترین زمان وضعيت خط به حالت عادي بازگردد. 

حضور زاکانی در محل حادثه قطار تهران کرج 

عذرخواهي شایسته اصل از شهروندان و مسافران/ مسافرگیری در خط 5 به زودی به حالت عادی باز می گردد/حضور شهردار تهران در محل حادثه
علیرضا زاکانی دقایقی قبل در محل حادثه قطار تهران کرج حاضر شد و دستورات لازم برای رفع مشکل خط 5 مترو را صادر کرد.

بر اساس این گزارش، علیرضا زاکانی، شهردار تهران دقایقی قبل به محل حادثه قطار تهران کرج رفت و دستورات لازم برای رفع مشکل و بازگشت خط 5 مترو به مدار جهت خدمت‌رسانی به مردم را صادر کرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.