کد خبر: ۱۳۲۵۵۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵
مجری زراعت چوب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: تامین آب مورد نیاز، یکی از مهمترین مشکلات طرح توسعه زراعت چوب در این استان است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شهرام عسکری اظهارکرد: سهم مشخص شده خراسان شمالی برای اجرای طرح زارعت چوب از سوی سازمان جنگل ها، ۴۱۰ هکتار است.

وی افزود: ۷۵ هکتار از این مساحت باید در اراضی مستثنیات، ۲۵ هکتار در اراضی دولتی و ۳۰۰ هکتار نیز باید در اراضی ملی اجرایی شود.

عسکری ادامه داد: برای اجرای این طرح در مستثنیات مشکل چندانی وجود ندارد چراکه بعد از بررسی زمین اعلام شده از سوی مالک بخش خصوصی و وجود آب، این طرح توسط مالک به مرحله اجرا می رسد.

وی اظهارکرد: برای اجرای این طرح در اراضی دولتی در سطح ۲۵ هکتار نیز طرح های لازم تهیه شده و برای اجرا به مزایده گذاشته شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: زمین لازم برای اجرای طرح مذکور در اراضی ملی شناسایی شده اما با تامین مشکل آب مواجه هستیم.

وی بیان کرد: از شرکت آب و فاضلاب استان نیز تقاضای پساب را کرده ایم اما پاسخ آن ها این بوده که این موضوع در دست کمیته ملی است و باید آن ها تصمیم گیری کنند.

مجری زراعت چوب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: طرح زراعت چوب یکی از بهترین مکان هایی است که می توان از پساب تولید شده در شهر بجنورد استفاده کنند چراکه هم اکنون پساب تولید و از سوی دیگر رهاسازی می شود و هیچ استفاده ای از آن نمی شود.

وی تصریح کرد: در این استان تاکنون در سطح ۸۵۰ هکتار طرح زراعت چوب اجرایی شده است.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.