کد خبر: ۱۳۲۳۹۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵
فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران مطرح کرد
دکتر علیرضا زالی در مراسم گرمیداشت روز پرستار که در ایوان انتظار متروی تهران برگزار شد با اشاره به شهادت حدود ۲۴۰ پرستار در بحث مبارزه با کرونا گفت: به شهروندان توصیه می شود؛ دز سوم واکسن کرونا را برای حفاظت بیشتر خود در مجامع شلوغ مانند مترو تزریق کنند کما اینکه همچنان در مترو از ماسک استفاده شود.
به گزارش خبرنگار حاضر در محل پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علیرضا زالی در مراسم گرامیداشت روز پرستار که ظهر امروز ۱۸ آذرماه در ایوان انتظار متروی تهران برگزار شد؛ در جمع خبرنگاران گفت: با تدبیر خوب همکارانمان در شرکت مترو، تصاویر پرستاران و کادر درمان در دیوارهای این ایستگاه نصب شد و خود افراد هم امروز در این محل حضور دارند.

زالی در پاسخ به اینکه خدمات متروی تهران که تا ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه بوده در حال حاضر تا ساعت ۱۰ شب است و طبق اعلام وزیر مبنی بر ممانعت از ورود افرادی که واکسن نزده‌اند و ورود مستقیم مترو در این امر، اذعان داشت: پیش از هر صحبتی از کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران به دلیل برگزاری این رویداد تشکر میکنم، چراکه تکریم مجددی از پرستاران صورت گرفته و این تصاویر نشان از یک باز آوری خاطرات شیرین کادر پرستاری دارد.
۲۴۰ شهید کادر درمان قربانی مبارزه با کرونا / در مترو از ماسک استفاده کنید
زالی بیان کرد: یکی از نقاط آسیب پذیر در رعایت فاصله گذاری اجتماعی مترو است تلاشهای متعددی در چند ماه اخیر به خصوص در ماه اخیر انجام شده که به نحوی با تغییراتی که مقصد و تغییر واگن‌ها ایجاد می کنند بتوانند بحث فاصله گذاری اجتماعی را ایجاد کنند اما مهمترین مساله‌ای که می تواند برای صیانت از جان شهروندان کمک کند استفاده از ماسک در طول سفر است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا ادامه داد: شهروندان تهرانی همه از واکسن با ویروس ضعیف شده استفاده کرده‌اند و توصیه می شود؛ شهروندان بالای ۴۰ سال برای دز سوم واکسن نیز به مراکز مراجعه کنند، این خود حفاظت کافی در محیط های شلوغ مانند مترو را فراهم می کند. 

او با اشاره به اینکه تامین واگن برای متروی تهران از اصلی ترین مسائل برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی است؛ گفت: اعتبارات شهرداری تهران به تنهایی کفایت نمی کند و نیاز به یک بودجه ریزی ملی وجود دارد و با توجه به اینکه در آستانه بودجه‌ریزی کشور قرار داریم به نظر می‌رسد توجه به حمل و نقل عمومی بخصوص حمل و نقل ریلی نیاز به بودجه ریزی کاملا متفاوت است و دوستان باید بتوانند از ظرفیت‌های جدید  در حوزه ریالی و هم در حوزه ارزی برای تامین واگن استفاده کنند. 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران افزود: همچنین فرصتی فراهم شود تا ناوگان اتوبوسرانی تهران که غریب  ۵ هزار ۵۰۰ اتوبوس در تهران دارد؛ بتواند نوسازی این ناوگان را انجام دهند؛ بنابراین نیازی که در حوزه مترو وجود دارد و می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند؛با افزایش تباتر حرکتی بخش زیادی از فاصله گذاری های اجتماعی را می تواند فراهم کند؛ تامین واگن است. 

زالی ادامه داد: خوشبختانه در زمینه بحث واگن سازی نیز پیشرفت‌های چشمگیری صورت گرفته و امکان اینکه برخی از سیستم های واگنی در حمل و نقل مترو توسط کشور خودمان تامین شود نیاز به بحث پیش خرید تضمینی و اعتبارات مورد لزوم دارد . به نظر می رسد برای کلانشهرها که حمل و نقل عمومی یکی از نقاط آسیب پذیردر حوزه مربوط به کرونا است؛ کمک شود تا شرکت مترو نیز در حوزه توانمندی اعتباری و ریالی بتوانند واگن های بیشتری را  برای خدمت رسانی به شهروندان در خطوط مترو به کار گیری کنند. 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران پیرامون آمار فوتی های کادر درمان گفت: آماری که در کل کشور به شهادت رسیدند حدود ۲۴۰ نفر شهید در مجموع است؛ اما تعدادی از پرونده های این عزیزان در حال طی کردن مراحل اداری هستند؛ و ممکن است این عدد به ۱۸۸ برسد و این تفاوت عدد به دلیل مسائل اداری است. 

زالی پیرامون کسانی که واکسن نزدند و دغدغه‌ای است برای افرادی که می خواهند از حمل و نقل عمومی استفاده کنند و طبق قانون جدید برای واکسن نزده‌ها گفت: درباره کاهش ساعت مترو حتما به ستاد کرونا اعلام خواهد شد و تصمیم جدید گرفته خواهد شد ، اما پیرامون تحقق موضوع قانون جلوگیری از افرادی که واکسن نزده‌اند طبیعتا تجمیع داده‌ها و به هم پیوسته شدن داده ها شرط اصلی برای تحقق این قانون است، بخشی از داده‌ها وارد سیستم شده و بخشی از آنها در حال تجمیع سازی است، طبیعتا این کار حتما باید صورت بگیرد و هر چه این داده ها زودتر وارد سیستم شود؛ این ممانعت به صورت هوشمند صورت خواهد گرفت.

دکتر زالی در ادامه خاطر نشان ساخت: اما در مرحله اول بحث حمل و نقل بین شهری و خدمات ریلی بین شهری این امکان فراهم شده و ان شالله با تجمیع داده ها امکان اینکه در سایر خدمات اجتماعی اضافه شود هست و در حال تجمیع داده ها هستند و به زودی از طریق ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام خواهد شد. 
۲۴۰ شهید کادر درمان قربانی مبارزه با کرونا / در مترو از ماسک استفاده کنید

گفتنی است، در پایان مراسم با اهدای یک شاخه گل و یاد بود از پرستاران حاضر در پلازای ولیعصر تقدیر به عمل آمد. 

انتهای پیام/ 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.
پربازدیدترین ها