کد خبر: ۱۳۲۳۸۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۷
به همت جمعی از رزمندگان همدانی عملیات کربلای چهار، مراسم یادواره شهدای غواص استان در این عملیات برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،یکی از پیشکسوتان دفاع مقدس استان در رابطه با برگزاری این یادواره، گفت: این مراسم در سال های گذشته نیز برگزار می شد که متاسفانه در دو سال گذشته به دلیل شرایط کرونایی امکان برگزاری این مراسم به صورت حضوری فراهم نبود و به صورت مجازی برگزار شد. 

کریم مطهری افزود: یادواره شهدای غواص استان در عملیات کربلای ۴، روز پنجشنبه دوم دی ماه بعد از نماز مغرب و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در حسینیه حضرت امام خمینی(ره) برگزار می شود. 

وی با بیان اینکه در این عملیات ١٩٢ تن از رزمندگان استان همدان به شهادت رسیدند، افزود: با توجه به علاقمندی مردم به ویژه جوانان نسبت به حوزه دفاع مقدس، این مراسم با روایت‌گری و خاطره گویی تعدادی از همرزمان شهدای این عملیات برگزار خواهد شد.

یادآور می‌شود عملیات کربلای۴، شب چهارم دی سال ۶۵ انجام شد که لشکر انصارالحسین(ع) استان همدان جزء یگان‌هایی بود که نقش ارزنده‌ای در این عملیات ایفا کرد و گردان غواص جعفر طیار جز گردان‌های خط شکن در این عملیات بود.

سایر گردان‌های عملیاتی لشکر انصارالحسین (ع) نیز در این عملیات حضوری پررنگ و محوری داشتند که بسیاری از رزمندگان استان در این عملیات به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. در این عملیات رزمندگان مجبور به عبور از اروند رود بودند که بسیاری از آنها به شهادت رسیدند و پیکر مطهرشان در همان منطقه باقی ‌ماند که بعدها به کمک نیروهای تفحس‌، پیکر تعدادی از این شهدا شناسایی و به کشور بازگردانده شدند و پیکر تعدادی از رزمندگان این عملیات تاکنون پیدا نشده و جاویدالاثر هستند.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.