کد خبر: ۱۳۲۳۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹
رئیس اداره فضای سبز منطقه ۱۲ شهرداری تهران در مورد قطع درختی در میدان مشق توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علیرضا حسیبی در خصوص چرایی قطع درختان در میدان مشق که تصایر آن در فضای مجازی منتشر شده، گفت: یک اصله درخت به طور کامل قطع شده و درخت دیگر شاخه‌هایش قطع شده و تنه آن به امید رویش مجدد نگه داشته شده است.

وی درباره چرایی قطع این درخت گفت: این درخت کاملا خشک شده بود و بر اثر آفات و بیماری و ترکی که داخل آن وجود داشت از بین رفته بود.

رئیس اداره فضای سبز منطقه ۱۲ با بیان این‌که البته از قبل تمام اقدامات برای احیای این درخت از جمله گیاه‌پزشکی انجام شده بود اما به دلیل کهولت سن درخت، اقدامات درمانی موثر واقع نشد، تصریح کرد: پس از طرح در کمیسیون ماده هفت و بررسی‌های آنها حکم قطع این درخت اخذ شد و مأموران شهرداری منطقه ۱۲ نیز نسبت به قطع آن اقدام کردند.

حسیبی در مورد قطع نیمه یک درخت دیگر در میدان مشق گفت: این درخت منحرف و در حال سقوط بود و خطرناک تشخیص داده شده که البته این درخت را به طور کامل قطع نکردیم و تنه آن به امید رویش مجدد نگهداری شد و انجام اقدامات بر روی این درخت نیز دارای حکم کمیسیون ماده هفت بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا شبانه این درخت قطع شد، اظهار کرد: در محدوده میدان مشق ادارات مختلفی وجود دارد که در طول روز خودروی کارمندان پارک است و نمی‌توانیم این اقدامات را بر روی درختان انجام دهیم.

از صبح امروز تصاویر قطع درختان در میدان مشق در فضای مجازی منتشر شده است.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار