کد خبر: ۱۳۲۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، حادثه آتش سوزی خط لوله زیرزمینی گاز در حریم پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی را معلول بی احتیاطی و قصور پیمانکار دانست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس عباس شعبانی با بیان آنکه حادثه عصر دوشنبه پانزدهم آذرماه، نتیجه بی احتیاطی و قصور پیمانکار در عدم اجرای دقیق عملیات سونداژ و شناسایی معارضات زیرسطحی پیش از اجرای عملیات حفاری بوده است، خاطرنشان ساخت: وقوع چنین حوادثی به دلیل تعدد تاسیسات زیرسطحی در محل اجرای پروژه های عمران شهری، امری محتمل بوده و البته ضروری است با اطمینان از اجرای کامل ملاحظات مربوط به ایمنی و شناسایی دقیق محل تاسیسات، از تکرار آن جلوگیری کرد.

وی با بیان آنکه خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته است، مدیریت آن را نمونه ای قابل قبول از هماهنگی عملیاتی نیروهای خدمات شهری، آتش نشانی، امداد و نجات، اورژانس و نیروهای خدوم انتظامی خواند و یادآور شد اینجانب در راس معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران که کارفرمای پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی به شمار می آید، از لحظات اولیه وقوع حادثه تا زمان رفع کامل خطر و تحویل به واحدهای اجرایی شرکت گاز، به اتفاق مدیران و کارشناسان مربوطه در محل حادثه حضور داشتم تا فرآیند اطفای حریق و جابجایی دستگاه حفار ضمن هماهنگی با سایر عوامل حاضر در میدان تسهیل شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، مواجهه با معارضات تاسیساتی را یکی از تفاوت های عمده اقدامات عمرانی در محیط های درون شهری و برون شهری ذکر کرد و با یادآوری آنکه استعلام محل دقیق تاسیسات از شرکت های خدماتی، عمدتا به دلیل مشکلات موجود در نقشه های "چون ساخت" به نتایج مورد انتظار ختم نمی شود، اجرای اقداماتی از قبیل حفاری و خاکبرداری را نیازمند گمانه زنی و شناسایی محل دقیق عوارض زیرسطحی دانست و یادآور شد تاکیدات لازم در این زمینه به تمام کارگاه های عمرانی شهر تهران ابلاغ شده تا حتی الامکان از بروز حوادث مشابه پیشگیری شود.

گفتنی است فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی شامل مسیری 3700 متری حدفاصل بزرگراه آزادگان تا میدان جانبازان است و بهره برداری از آن علاوه بر تسهیل دسترسی های شرقی- غربی در پهنه جنوب غرب پایتخت، امکان حذف تردد خودروهای سنگین از معابر حمل و نقلی منطقه 18 را فراهم خواهد کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار