کد خبر: ۱۳۲۳۶۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
استاندار ایلام با اشاره به اینکه وضعیت مناطق بالادست و پایین دست سد سیمره در ایلام تعیین تکلیف شود، گفت: رفع مشکلات بر زمین مانده مناطق سیل زده استان در اولویت قرار می گیرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حسن بهرام نیا عصر سه‌شنبه در دیدار نمایندگان وزارت نیرو و مدیران سد و نیروگاه سیمره خواستار تعیین تکلیف وضعیت مناطق بالادست و پایین دست سد و نیروگاه سیمره شد و اظهار کرد: این مسئله برای سال‌ها ادامه پیدا کرده و در سال ۹۱ زمانی که بنده در ایلام حضور داشتم در این راستا با متولیان امر چندین جلسه برگزار نموده‌ایم و امروز وقتی که دوستان این مسئله را دوباره مطرح کردند تعجب کردم چرا تاکنون این مشکل حل نشده است.

وی با عنوان این مطلب که رفع مشکلات بر زمین مانده مناطق سیل زده استان در اولویت قرار می‌گیرد، افزود: در این راستا بلافاصله خواستار پیگیری موضوع شدیم و امروز جلسه خوبی در حوزه معاونت عمرانی و با حضور فرمانداران مربوطه و متولیان امر در خصوص مسائل و مشکلات بالادست و پایین دست سد و نیروگاه سیمره برگزار شده است.

استاندار ایلام اضافه کرد: در ادامه مسائل و مشکلات باقیمانده در دو حوزه بالادست و پایین دست سد را طی مکاتبه‌ای با معاون اول محترم رئیس جمهور پیگیری خواهیم کرد.

رئیس ستاد مدیریت بحران استان در ادامه خواستار جدیت متولیان امر برای پرداخت مطالبات مردم شد و گفت: میزان اعتبار مورد نیاز برای تملک اراضی مناطق بالادست سد را پیگیری خواهیم کرد و در این راستا میزان خسارات در حوزه‌های مختلف بایست به روز کارشناسی شده و با دقت برآورد گردد.

بهرام نیا در پایان ابراز امیدواری کرد که با پیگیری مسئولان استانی و پای کارآمدن مسئولان وزارت نیرو و مدیران سد و نیروگاه سیمره شاهد تعیین تکلیف مردم در مناطق بالادست و پایین دست سد طی یک بازه زمانی مشخص باشیم.


برچسب ها: سد سیمره ، ایلام ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار