کد خبر: ۱۳۲۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴
رئیس اتحادیه صنف طلا، نقره و جواهر مشهد با اشاره به اینکه قیمت دلار به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا کرده و شرایط کنونی باید کنترل شود، گفت: طلافروشان با نزدیک شدن به شب یلدا و افزایش تقاضای مردم، اندک امیدی به رونق بازار طلا و سکه داشتند اما متاسفانه با توجه به شرایط به وجود آمده کنونی، همان اندک امید نیز از بین رفته و بازار طلا و سکه غرق در کساد شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمدباقر معبودی نژاد  در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه اظهار کرد: در حال حاضر هر گرم طلا نسبت به پنجشنبه هفته گذشته ۲۵ هزار تومان و هر عدد سکه امامی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته‌ است. هم‌اکنون هر گرم طلای ۱۸ عیار به ارزش یک میلیون و ۲۸۴ هزار تومان و سکه امامی نیز ۱۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان است اما این قیمت در معاملات کنونی به کار برده می‌شود و نرخ رسمی نیست.

وی افزود: نمی‌توان پیش‌بینی خاصی در ارتباط با آینده بازار طلا در ایران داشت. مذاکرات وین در این خصوص نقش بسیار پررنگی دارد و اگر مذاکرات نتیجه مطلوبی داشته باشد، احتمال دارد قیمت طلا سیر نزولی را سپری کند اما اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، باید برای جلوگیری از افزایش قیمت طلا اقدامات مناسبی صورت گیرد. قیمت دلار نیز به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا کرده و شرایط کنونی احتیاج به کنترل کردن دارد.

رئیس اتحادیه صنف طلا، نقره و جواهر مشهد با تاکید بر غیرقابل پیش‌بینی بودن وضعیت بازار طلا عنوان کرد: با توجه به غیرقابل پیش‌بینی بودن وضعیت کنونی، قادر به ارائه هیچ پیشنهادی در خصوص خرید و فروش طلا به مردم نیستیم زیرا بازار در ابهام به سر می‌برد. بازار طلا در حال حاضر در رکود کامل به سر برده و تولیدکنندگان و فروشندگان این عرصه از لحاظ اقتصادی تحت فشار هستند.


منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار