کد خبر: ۱۳۲۲۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران:
مقدم درباره کنترل دقیق معاینه فنی خودروها طبق مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوا در شرایط تشدید آلودگی هوای شهر تهران، گفت: گاهی اوقات لازم است که پلیس راهور به صورت فیزیکی با خودروهای فاقد گواهی معاینه فنی برخورد کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شب گذشته همزمان با تشدید آلودگی هوا و وضعیت قرمز هوای شهر تهران، جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران با حضور محسن منصوری استاندار تهران برگزار شد. طبق مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران؛ تعطیلی موقت واحدهای صنعتی آلاینده، کنترل دقیق خودروهای بدون معاینه فنی، ممنوعیت تردد شبانه خودروهای گازوئیلی و جلوگیری از فعالیت‌های عمرانی آلاینده باید با دقت و نظارت بیشتری از سوی دستگاه‌های مربوطه دنبال شود.

حسین مقدم، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران در گفت‌وگو با شهر، درباره کنترل دقیق خودروهای معاینه فنی توضیح داد: وظیفه نظارت و کنترل دقیق معاینه فنی برعهده پلیس راهنمایی و رانندگی است. دوربین‌های سطح شهر تهران در تعدادی از مناطق پوشش کاملی دارند اما در تعدادی مناطق دیگر پوشش کمتر است.

مدیرعامل این ستاد، بیان کرد: گاهی اوقات لازم است که پلیس راهور به صورت فیزیکی با خودروهای فاقد گواهی معاینه فنی برخورد کند. اگر شرایط نامطلوب خودروهایی که معاینه فنی دارند اما دارای نقص فنی هستند، توسط پلیس راهنمایی و رانندگی احراز شود، معاینه فنی خودرو از اعتبار ساقط می‌شود. مسئله‌ای که استاندار تهران اعلام کرده ناظر بر این قضیه است.

مقدم در پایان عنوان کرد: پلیس راهور باید با خودروهای فاقد معاینه فنی و خودروهای دارای معاینه فنی اما با نقص فنی مشهود، برخورد و اعمال قانون کند. سپس خودرو را به مراکز معاینه فنی معرفی کند. البته در بعضی موارد پلیس راهور ممکن است که فک پلاک کند. تمامی این موارد بستگی به شرایط خودرو و نظر پلیس راهنمایی و رانندگی دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار