کد خبر: ۱۳۲۲۲۲
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷
فرجود مطرح کرد
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران می‌گوید: در حوزه تعامل با زیست‌بوم نوآوری بیش از ۵۰۰ نیاز فناورانه و نوآورانه شهرداری تهران در سامانه «باهم» منتشر شده و روند ارزیابی و هدایت طرح‌های فناورانه و به‌هم‌رسانی عرضه و تقاضا از طریق فن‌بازار تخصصی شهر هوشمند ادامه دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با اشاره به کنگره جهانی شهرهای هوشمند که در بارسلون اسپانیا برگزار شد، توضیح داد: پس از دو سال از قرارگیری برنامه تهران هوشمند در فهرست ۶ برنامه کلان شهر هوشمند در سطح جهان در سال ۲۰۱۹، طرح مشارکت شهروندی و توسعه محله‌محوری «باهم» در میان سه برگزیده نهایی جایزه جهانی شهر هوشمند در سال ۲۰۲۱ در حوزه حکمروایی و اقتصاد قرار گرفته است.

او، طرح «باهم» که از سوی شهرداری تهران در کنگره جهانی شهرهای هوشمند ارایه شد را دارای دو مزیت عمده عنوان کرد و گفت: مزیست نخست «باهم»، موضوع مشارکت شهروندی است که با فراهم کردن ابزار آنلاین روی پلتفرم «تهران من» برای شهروندان جهت اعلام نظر و رأی‌دهی به پروژه‌ها و اقدامات توسعه محله‌ای و همچنین، امکان دریافت دریافت گزارش شهروندان در خصوص مشکلاتی است که در سطح شهر با آن مواجه می‌شوند. مزیت دوم،هم سامان‌دهی و بهره‌گیری از شبکه نخبگان در حل نوآورانه، کم‌هزینه و سریع مشکلات و چالش‌های شهری با استفاده از سایت باهم است.

فرجود درباره نتیجه عملکرد «باهم» در حوزه مشارکت شهروندی توضیح داد: نتیجه این عملکرد را می‌توان در روند صعودی تعداد پروژه‌های توسعه محله‌محوری از ۲۱۰ پروژه در سال ۱۳۹۸ به یک هزار و ۶۱۰ پروژه در سال ۱۴۰۰ و افزایش سرمایه‌گذاری انجام شده در این زمینه از ۲۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸ به سه هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ دید. این در شرایطی است که در حوزه تعامل با زیست‌بوم نوآوری نیز بیش از ۵۰۰ نیاز فناورانه و نوآورانه شهرداری تهران در سامانه «باهم» منتشر شده و روند ارزیابی و هدایت طرح‌های فناورانه و به‌هم‌رسانی عرضه و تقاضا از طریق فن‌بازار تخصصی شهر هوشمند ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، این را هم گفت که: اگرچه قرارگیری طرح «باهم» در میان سه برگزیده نهایی جایزه جهانی شهر هوشمند ۲۰۲۱ را می‌توان به مثابه پیمودن مسیر پیشرفت در حوزه ارتقاء مشارکت شهروندی دانست، اما این تنها آغاز راه است و برای استفاده از تمامی ظرفیت‌های شهر تهران در حوزه مشارکت شهروندی، توسعه زیست‌بوم نوآوری، توسعه اقتصاد دیجیتال و ارتقاء کیفیت زندگی نیاز به اقدامات و تلاش بیشتری در حوزه‌های سیاست‌گذاری و اجرا وجود دارد. در این زمینه، افزایش تعداد تصمیم‌گیری‌های داده‌محور در برنامه‌ریزی و مدیریت شهری از منظر اقدامات محله-محور و شبکه‌سازی نخبگان در زیست‌بوم نوآوری، از الزامات اساسی برای حرکت در مسیر تهران هوشمندتر محسوب می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار