کد خبر: ۱۳۲۲۱۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، راهکارهای اجرایی به منظور احداث پل تقاطع غیرهمسطح خیابان شهید سلیمی جهرمی با کانال سیل برگردان غرب در منطقه 5 را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس عباس شعبانی با یادآوری اینکه پل تقاطع غیرهمسطح خیابان شهید سلیمی جهرمی با کانال سیل برگردان غرب طی سال های اخیر و به عنوان یکی از گلوگاه های سیلابی کانال مذکور برچیده شده است، یادآور شد: بخشی از عرشه پل قبلی از سطح دیواره های کانال پایین تر بود و در نتیجه ضمن کاهش ظرفیت عبوردهی آب، احتمال خطر سیلاب و پس زدگی رواناب در معابر مجاور را به ویژه در جریان بارش های بی سابقه افزایش می داد.

وی جبران دخل و تصرفات غیرفنی که قبلا در مسیر شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی انجام شده است را از موارد پراهمیت در رویکردهای جدید سازگاری با سیلاب دانست و خاطرنشان ساخت پل جدید تقاطع خیابان شهید سلیمی جهرمی با کانال سیل برگردان غرب با استفاده از تیرهای پل تخریب شده و به نحوی که درسطح بالاتری از دیواره های کانال قرار گیرد احداث خواهد شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، عرض بیشتر نسبت به سازه قبلی و تامین مسیر پیاده و دوچرخه را از دیگر مزایای پل جدید تقاطع خیابان شهید سلیمی جهرمی با کانال سیل برگردان غرب ذکر و اضافه کرد: این پل تک دهانه به صورت تیر فلزی و عرشه بتنی احداث خواهد شد و عرض متوسط 15 متری آن امکان ایجاد یک خط عبوری در باند شرق به شمال و 2 خط عبوری در باند شمال به شرق را فراهم خواهد ساخت.

به گفته مهندس شعبانی، پل تقاطع غیرهمسطح خیابان شهید سلیمی جهرمی با کانال سیل برگردان غرب نقش مهمی در تسهیل دسترسی سواره و پیاده به ایستگاه مترو صادقیه داشته و عملکرد ترافیکی آن در کاهش گردش های اضافی و طول زمان سفرهای درون شهری سبب شده است تا در قالب برنامه 6 ماهه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران عملیاتی شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار