کد خبر: ۱۳۲۲۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲
مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: هزینه اولیه پیش بینی شده برای احداث خط ریلی گرگان- مشهد حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال است که برای اجرایی شدن آن نیازمند سرمایه‌گذار هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حسین محبوبی در خصوص احداث راه آهن گرگان _ مشهد اظهارکرد: پروژه احداث راه آهن گرگان- مشهد یکی از مسیرهای ریلی کشور بوده که دارای مطالعات مصوب است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان افزود: با وجود کلنگ زنی اولیه این پروژه توسط مقامات کشوری، پیشروی آن به جهت کمبود بودجه و تحریم‌ها متوقف شده است.
محبوبی همچنین تصریح کرد: اعتبار اولیه برای احداث این خط ریلی حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده که برای اجرایی شدن آن نیازمند سرمایه‌گذار هستیم.
وی گفت: این پروژه دارای پتانسیل بالایی برای حمل و نقل کالا و مسافر به استان‌های همجوار و کشورهای همسایه خواهد بود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان بیان کرد: اجرای این پروژه علاوه بر توسعه اقتصادی استان، اهمیت ویژه ای جهت ایمنی تردد مسافران دارد
لازم به ذکر است پروژه راه آهن گرگان _ مشهد ۷۵۰ کیلومتر طول داشته که بیش از ۲۰۰ کیلومتر آن در استان گلستان واقع شده است.


منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار