کد خبر: ۱۳۲۲۰۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
با هدف کمک به توسعه بازار خرما در سطح کشور
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: میز ملی خرما در استان بوشهر برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ابالقاسم محمدزاده صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مشکلات اصلی کشاورزان حوزه نخل و خرما در استان بوشهر مربوط به فروش محصول است که اقدامات گسترده‌ای برای بهبود این وضعیت صورت گرفته است.
وی از برگزاری جشنواره ملی خرما در استان بوشهر از نهم تا دوازدهم آذرماه خبر داد و اضافه کرد: این جشنواره با حضور مسئولان کشوری و استانی و نمایندگان استان‌های خرماخیز در بوشهر برگزار می‌شود.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بیان کرد: میز ملی خرما با هدف کمک به توسعه بازار خرما در سطح کشور به میزبانی سازمان صمت استان بوشهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور استان‌های جنوبی تولید کننده خرما با اتفاق مسئولین وزارتخانه صمت و دیگر مدیران اقتصادی استان در میز ملی خرما افزود: هم افزایی و کمک به رونق بیشتر بازار خرما در سطح کشور و سطح بین المللی از اهداف این میز است.

محمدزاده از فرهنگ سازی و ترویج مصرف خرما در بین اقشار مختلف جامعه به عنوان یک برنامه مهم یاد کرد و ادامه داد: ایجاد تفاهم نامه و انعقاد قرارداد با خریداران خارجی از اهداف برگزاری نمایشگاه ملی خرما است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر میزان صادرات خرما در نیمه نخست سال جاری را ۹۹ هزار تن عنوان کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار