کد خبر: ۱۳۲۱۹۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه حمایت از صنایع و شرکت های صادرات محور، اولویت اصلی مدیریت ارشد استان است، گفت: تا زمانی که صادرات و ارزآوری اتفاق نیافتد ثروت ملی افزایش نخواهد یافت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد کلامی در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان، با تاکید بر جذب اعتبار و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: با حمایت از این شرکت‌ها، نخبگان و دانش آموختگان دانشگاهی در مسیر اشتغال قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته صنایع اولویت‌دار آذربایجان‌شرقی احصا شده که براساس آن 14 صنعت در استان شناسایی شده که باید مورد حمایت قرار گیرند.

کلامی اضافه کرد: دولت برنامه نویس نیست؛ بخش خصوصی باید برنامه‌ریزی کرده و دولت تسهیل گری و روان سازی کند.

وی با بیان اینکه افزایش صادرات و مراودات اقتصادی استان های مرزی با کشورهای پیرامون از برنامه‌های اولویت دار دولت است، افزود: مدیریت ارشد استان از برنامه‌های بخش خصوصی در راستای افزایش تولید و صادرات حمایت می‌کند.

وی اضافه کرد: سامان دهی موقت و بلندمدت مرز نوردوز در اولویت برنامه‌های استانی قرار دارد و پیمانکار آن نیز مشخص شده و بازگشایی مرز خدآفرین نیز مورد تاکید است.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، کلامی با اشاره به اینکه متاسفانه وضعیت تولید ناخالص داخلی استان قابل قبول نیست، گفت: ارتقای ارزش آفرینی صنایع استان بسیار مهم است و نباید فقط به دنبال ایجاد اشتغال بیشتر صنایع بود، بلکه باید افزایش تولید ناخالص داخلی، ارزش افزوده و صادرات هم به طور جدی دنبال شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار