کد خبر: ۱۳۲۱۹۶
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
مدیر امور برق جنوب سنندج از شناسایی وجمع آوری 13 دستگاه رمز ارزغیرمجازدیگر در سنندج خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اسعد خالدی اظهار کرد: باتوجه به افزایش تمایل برای فعالیت در بازار مالی ارزهای دیجیتال، متاسفانه این روزها شاهد افزایش تقاضا برای نصب دستگاههای ماینر هستیم که عمدتا به دلیل نا آگاهی از عواقب آن، به شکل غیرقانونی نصب واستفاده میشود.

وی با اشاره به ارزش بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومانی ۱۳ دستگاه ماینرکشف شده در محله باغ ژاله بلوار توحید سنندج ، تصریح کرد: بازرسان این امور دراین بازدیدها متوجه شدند که واحدهای تولیدی وکارگاهی وحتی مسکونی با بهره گیری ازبرق بایارانه دولتی به صورت غیرمجاز، ارزدیجیتال تولید می کنند.

وی درادامه گفت: سواستفاده برخی مشترکان از انرژی برق برای استخراج رمز ارز طی یکی دو سال اخیر، خسارت های قابل توجهی به شبکه برق وارد شده است.

خالدی دربخش دیگری ازسخنان خود اضافه کرد: هردستگاه ماینر ۲٫۵کیلووات ساعت معادل یکدستگاه کولرگازی ۲۴هزار، مصرف برق داردکه فشار زیادی را بر روی شبکه برق تحمیل و زمینه آسیب جدی به تجهیزات شبکه ولوازم برقی شهروندان رافراهم می نماید.

وی درپایان گفت: طی سال جاری در مجموع ۳۱۲ دستگاه ماینر در شهرستان سنندج کشف و ضبط شده است که از این تعداد ۱۰۷ مورد آن به امور برق جنوب سنندج بوده است.

لازم به ذکر است در هشت ماهه سال جاری جمعا ۱۲۵۶ دستگاه ماینر در استان کردستان کشف و ضبط شده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار