کد خبر: ۱۳۲۱۹۴
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به بروز واریانت جدید و درگیری برخی کشورها با این گونه، گفت: نباید احتمال خطر بروز موج جدید، از ذهن دور باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،دکتر سید محمد علوی اظهار کرد: با توجه به بروز واریانت جدید "اُمیکرون" کرونا و اوضاع بحرانی اروپا و آمریکای شمالی، تعداد زیادی از افراد به بیماری مبتلا شده‌اند و آحاد جامعه باید مساله را جدی بگیرند.

 وی افزود: این هشدار وجود دارد و نباید احتمال خطر بروز موج جدید، از ذهن دور باشد بنابراین رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و واکسیناسیون، ضروری و حیاتی است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به تزریق حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن به خوزستانی‌ها، گفت: تاکنون در استان خوزستان ۳ میلیون نفر معادل ۸۰ درصد حداقل یک نوبت و ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار نفر معادل ۵۸ درصد (جمعیت بالای ۱۸ سال) دو نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند. ۳۴ هزار نفر نیز نوبت سوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی بیان کرد: مردم توجه کنند که تزریق یک نوبت واکسن کافی نیست و ایمنی لازم را ایجاد نمی‌کند بنابراین باید نوبت‌های دوم و سوم نیز دریافت شود.

علوی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: هنوز ۲۰ درصد افراد واجد شرایط خوزستان نوبت اول و ۴۳ درصد نیز نوبت دوم واکسن را دریافت نکرده‌اند. افراد بالای ۶۰ سال نیز که قرار بود چهار ماه بعد از تزریق دوز دوم، دوز سوم را دریافت کنند باید هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

انتهای پیام

 
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار