کد خبر: ۱۳۲۰۹۸
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
تیم ملی کیوروگی بانوان ناشنوای ایران، نایب قهرمان مسابقات قهرمانی تکواندوی ۲۰۲۱ ناشنوایان جهان شد. تیم روسیه قهرمان شد و اوکراین هم به مقام سوم رسید.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مسابقات قهرمانی تکواندوی ۲۰۲۱ ناشنوایان جهان در بخش کیوروگی با حضور ۴۱ تکواندوکار از کشور‌های اوکراین، روسیه، ایران، ترکیه، قزاقستان، کره جنوبی، کرواسی، قرقیزستان و ازبکستان در خانه تکواندو آغاز و در پایان تیم روسیه قهرمان شد، بانوان ناشنوای ایران بر سکوی دوم ایستادند و اوکراین سوم شد.

در پایان این دوره از رقابت‌ها، در وزن ۴۹- کیلوگرم مرضیه خوش احوال در دور اول استراحت داشت، در بازی دوم مقابل قزاقستان ۱۶ بر پنج به برتری رسید و پس از شکست مقابل حریف روسی، به مدال برنز رسید.

فاطمه درشتی در دور اول ۲۳ بر ۲ مقابل قرقیزستان به پیروزی رسید، در دور بعد مقابل حریف ازبکستانی ۱۲ بر ۲ پیروز شد و در بازی سوم در راند طلایی بازی را به ترکیه واگذار کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۵۷- کیلوگرم، فاطمه زهرا زلیکانی در بازی اول مقابل روسیه به پیروزی رسید، در بازی دوم برابر حریف خود شکست خورد و از دور رقابت‌ها حذف شد.

پرستو باقری دربازی اول مقابل ازبکستان ۴ بر۳ به پیروزی رسید، در بازی دوم ده بر هشت روسیه را پشت سر گذاشت، در بازی سوم ۱۷ بر ۸ اوکراین را برد و در فینال برابر حریف روس مغلوب شد و نقره گرفت.

در وزن ۶۷- کیلوگرم، نسیبه شهبازی در دور اول هشت بر هفت ترکیه را برد، در بازی دوم مقابل اوکراین با نتیجه ۱۴ بر ۱۵ شکست خورد و به مدال برنز رسید.

حمیده شبانپور در بازی اول ۱۰ بر ۴ برابر ورزشکار ازبکستانی پیروز شد، در بازی دوم ۸ بر ۷ روسیه را برد و در فینال ۱۲ بر ۷ مغلوب اوکراین شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۶۷+ کیلوگرم فاطمه توکلی در دور اول استراحت داشت، در بازی دوم ۵ بر ۸ برابر کره جنوبی به برتری رسید و در بازی سوم مغلوب حریف خود شد و به مدال برنز رسید.

مریم رحیمی در بازی اول مقابل ازبکستان ۱۶ بر ۱۸ نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها حذف شد.

در مراسمی با حضور کاظمی پور معاونت امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، تیشه گران رئیس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، پرگر رئیس کنفدراسیون ورزش‌های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه، پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو، یونگ مدیرفنی تکواندوی ناشنوایان، مسعود فراهانی و زهرا داودی نواب رئیس فدراسیون و غلامرضا عزیزی رئیس انجمن تکواندوی ناشنوایان، کاپ و مدال قهرمانی به نفرات و تیم‌های برتر اهدا شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار