کد خبر: ۱۳۲۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی مرزهای استان به ویژه میلک و چابهار می تواند در جهت توسعه شرق کشور نقش ایفا کند و محور توسعه باشد باید گفت مصداق بارز اقتصاد مقاومتی محسوب می شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،دکترحبیب الله دهمرده  افزود: در ایران کمتر نقطه‌ای وجود دارد که همه زیر ساخت ها را داشته باشد اما سیستان خوشبختانه از زیرساخت لازم در این زمینه برخوردار است جراکه، وجود فرودگاه، راه‌آهن، گاز، آب ژرف، منطقه ویژه اقتصادی رامشار، همسایگی با دو کشور افغانستان و پاکستان باعث شده تا مستعد منطقه آزاد تجاری باشد.

نماینده مردم سیستان بیان کرد: سیستان تنها منطقه‌ ای است که تقریبا همه زیرساخت های آن برای راه اندازی منطقه آزاد تجاری فراهم است.

وی ادامه داد: نگاه ویژه مسئولین از جمله دکتر محمد بعنوان مشاور رئیس جمهور و دبیر مناطق آزاد کشور به منطقه قطعا باعث خواهد شد تا اتفاقات خوبی در آینده رقم بخورد.

وی اضافه کرد: برای توسعه و آبادانی سیستان باید همه دست بدست هم بدهیم.

نماینده مردم سیستان تاکید کرد: منطقه آزاد سیستان ظرفیتی منحصر به فرد برای تحول شرق کشور و توسعه و پیشرفت سیستان و بلوچستان است.

وی تصریح کرد: مناطق آزاد ساز و کار خودش را می خواهد چون سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این بخش ورود پیدا می کنند بنابراین توجیه اقتصادی برای این منطقه وجود دارد.

انتهای پیام

 
 

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.