کد خبر: ۱۳۲۰۲۹
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
معاون دادستان مرکز فارس‌ اعلام کرد که؛ در راستای صیانت از حقوق عامه با اجرای حکم خلع ید از ۱۴ هکتار از اراضی ملی منطقه تنگ سرخ شیراز رفع تصرف شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» ،ابراهیم ابراهیمی گفت: اجرای حکم خلع ید و قلع و قمع مستحدثات غیر مجاز در این اراضی که پیش از این در مراجع قضایی صادر و قطعی گردیده بود توسط اداره کل راه و شهر سازی با همکاری اداره کل منابع طبیعی ، واحد اجرای احکام مدنی شیراز و فرماندهی انتظامی شهرستان شیراز انجام شد. 

به نقل از دادگستری فارس ابراهیمی افزود: فرد متجاوز اقدام به تصرف غیر قانونی قریب به ۱۴ هکتار از این اراضی کرده بود که پس از طی روند قانونی ضمن خلع ید وی از اراضی مذکور کلیه ساخت و سازهای غیر مجاز نیز تخریب شد.

وی با بیان اینکه برخورد با بزه زمین خواری و سوء استفاده از اراضی بکر اطراف شیراز از جمله اولیت های دادستانی مرکز استان در راستای صیانت از حقوق عامه است، گفت: به منظور برخورد به موقع با این دسته از جرائم اختیارات قانونی مناسبی برای دستگاه های متولی حفاظت از اراضی وجود دارد و دادستانی مرکز استان نیز نظارت ویژه ای بر حسن اجرای این قوانین و انجام تکالیف قانونی دستگاه های اجرایی دارد.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: نظارت شهروندان در صیانت از اراضی نیز در قالب نهاد های مردمی و دیده بانان پیشگیری فعال است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.