کد خبر: ۱۳۱۹۵۵
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷
رئیس سازمان صمت استان البرز گفت: از ابتدای امسال، ۴۴ هزار و ۱۴۲ مورد بازرسی از واحدهای تجاری، خدماتی و صنفی استان البرز انجام گرفته و ۱۰ هزار و ۶۶ تخلف شناسایی شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،رامین ربیعی در حاشیه نهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان البرز اظهار کرد: ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده بالغ بر ۴ هزار و ۳۹۶ میلیارد ریال بوده و مراتب برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

وی ادامه داد: در این مدت تعداد بازرسی‌های انجام شده در بخش کالا، ۴۱ هزار و ۹۳۵ مورد و کشف ۸ هزار و ۸۱۱ مورد تخلف در این چارچوب منجر به تشکیل پرونده با ارزش ریالی بالغ بر ۴ هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تصریح کرد: از ابتدای امسال همچنین ۲ هزار و ۲۰۸ مورد بازرسی در بخش خدمات انجام شده که با کشف یک هزار و ۲۵۵ مورد تخلف، پرونده‌هایی با مجموع ارزش ریالی بیش از ۴۵ میلیارد ریال تشکیل شده است.

ربیعی تعداد بازرسی‌های انجام شده در قالب گشت‌های مشترک بازرسی سایر دستگاه‌های مسئول در سطح استان را ۴ هزار و ۱۳۶ مورد اعلام کرد و افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۰ و در چارچوب بازرسی‌ها و نظارت بر تعطیلی صنوف مرتبط با کرونا، ۹۴۲ هزار و ۸۳۶ مورد بازرسی انجام گرفته است.

وی گفت: در این مدت حدود ۶ هزار اکیپ بازرسی بر تعطیلی صنوف مرتبط با کرونا در سطح استان نظارت داشته‌اند و به بیش ۱۶۰ هزار واحد تذکر شفاهی، ۳ هزار و ۵۸۸ واحد تذکر کتبی و ضمن پلمپ ۱۷۴ واحد برای یک هزار و ۷ مورد پرونده تخلف تشکیل شده است.

رتبه دوم البرز در کشف کالای قاچاق و جایگاه سوم در رسیدگی به شکایات مردمی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: در بازه زمانی ۸ ماهه امسال، ۸ هزار و ۷۵۸ مورد انواع شکایات مردمی از طریق سامانه ۱۲۴، پیامگیر و به صورت حضوری در استان البرز ثبت شده که به لحاظ سرعت رسیدگی و تعیین تکلیف موارد، البرز رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

ربیعی افزود: در این مدت همچنین و با تلاش بازرسان معاونت نظارت و بازرسی سازمان صمت، در این مدت ۴۸۰ مورد تخلف در حوزه کشف کالای قاچاق با ارزش ریالی بیش از ۳ هزار ۷۲۲ میلیارد ریال محرز شده و استان البرز در این بخش حائز رتبه دومی کشوری شده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار