کد خبر: ۱۳۱۹۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه یگان‌های حفاظت از دستگاه‌های اجرایی کشور حافظ سرمایه‌های ملی و مردمی هستند، گفت: در هفت ماهه سال جاری ۱۴ هزار و ۹۱۴ هکتار از اراضی تصرف شده توسط افرد سودجو به ارزش تقریبی ۳۰۰ هزار میلیارد آزادسازی شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سردار مهدی معصوم بیگی با بیان اینکه پلیس پیشگیری در جلوگیری از تعرض به اراضی دولتی و صیانت از حقوق بیت المال پیشتاز است، اظهارکرد: حفاظت از سرمایه های ملی و جلوگیری از تعرض به اموال مردمی توسط یگان‌های حفاظت از دستگاه‌های اجرایی کشور بیانگر حسن توجه و دغدغه پلیس پیشگیری به حفظ حقوق مردم و بیت المال و حفاظت از اراضی ملی در جامعه است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به عملکرد خوب و اقدامات شایسته یگان‌های حفاظت از سازمان ملی زمین و مسکن، جنگل‌ها و مراتع و امور اراضی در رفع تصرف و حفاظت از اراضی ملی در هفت ماهه سال جاری، از عزم جدی و مستمر پلیس پیشگیری در برخورد قاطع با پدیده زمین خواری و کوتاه کردن دست سودجویان و متخلفان از زمین های ملی خبر داد.

وی افزود: در بازه زمانی یاد شده  ۱۴ هزار و ۹۱۴ هکتار از اراضی تصرف شده توسط افرد سودجو به ارزش تقریبی ۳۰۰ هزار میلیارد ریال توسط یگان‌های حفاظت سراسر کشور آزاد سازی شده است.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: در این بازه زمانی از ۱۸ هزار و ۲۴۶ فقره اراضی دولتی، منابع طبیعی و کشاورزی رفع تعرض و در این ارتباط ۱۶۵ نفر متهم دستگیر شده اند.

رئیس پلیس پیشگیری کشور تشکیل بیش از ۱۰ هزار و ۸۰۰  فقره پرونده در خصوص تعرض به اراضی را از دیگر اقدامات شاخص سه یگان حفاظت از سازمان ملی زمین و مسکن، جنگل‌ها و مراتع و امور اراضی در این مدت عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس معصوم بیگی با تاکید بر اینکه اراضی ملی متعلق به همه مردم ایران اسلامی است از برنامه ریزی لازم برای بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و هوشمندسازی پایش، نظارت و جلوگیری از هر گونه اقدام اولیه از سوی متعرضان به اراضی ملی خبر داد و خاطرنشان کرد: پلیس پیشگیری آماده مقابله با زمین خواری، حفظ موهبت‌های الهی و سرمایه‌های ارزشمند کشور است و اجازه هیچگونه فعالیت غیرقانونی به افراد سودجو و فرصت طلب را نخواهد داد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار