کد خبر: ۱۳۱۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۴
مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌شرقی گفت: توسعه زیر ساخت‌های مخابراتی نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد که با تعرفه‌ی فعلی تلفن ثابت، امکان توسعه زیادی وجود ندارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» ،یوسف شکوری، روز سه‌شنبه، ۲۵ آبان‌ماه، در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: عدم افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت در ۱۲ سال گذشته و افزایش قابل توجه تورم در جامعه موجب شده که هزینه‌های مخابراتی در مقایسه با درآمد آن به شدت افزایش یافته و جوابگوی توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز جامعه نباشد. 

وی بیان اینکه متوسط هزینه‌ی نگهداری هر خط تلفن در استان بیشتر از متوسط درآمد هر خط است، افزود: منابع مالی مخابرات محدود است و توسعه و ایجاد زیر ساخت‌های مخابراتی جدید نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد که در صورت منطقی نکردن تعرفه‌های مخابراتی، امکان توسعه و گسترش خدمات برای پاسخگویی به نیازهای روز افزون مردم و جامعه وجود نخواهد داشت. 

 وی خاطرنشان کرد: مخابرات منطقه در سال‌های گذشته سرمایه گذاری بالایی در توسعه شبکه مخابراتی خصوصاً فن آوری‌های جدید از جمله توسعه شبکه فیبر نوری و اتصال منازل و سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی به فیبر نوری، همچنین زیر ساخت‌های واگذاری تلفن ثابت و اینترنت پر سرعت انجام داده است، اما اکنون به لحاظ محدودیت منابع آهنگ توسعه در سطح استان کندتر شده است.

انتهای پیام

 
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.