کد خبر: ۱۳۱۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: امسال ۵۴۹ نفر به علت حوادث ناشی از تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، دکتر علی صفایی روز دوشنبه، ۲۴ آبان ماه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه هفت نفر نیز در حوادث جاده‌ای خارج از استان فوت شده‌اند، اظهار کرد: از این تعداد ۴۴۲ نفر مرد و ۱۱۴ نفر زن بودند.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۱۴ نفر در حوادث غیر ترافیکی و ۱۴ نفر نیز به فاصله بیش از یک ماه از تاریخ تصادف جان باخته‌اند.

صفایی گفت: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در این مدت به ترتیب با ۳۹۹ فوتی در جاده های برون شهری و روستایی، ۱۲۸ نفر در مسیرهای درون شهری، هفت نفر در جاده های خارج از استان و نامعلوم و سایر راهها گزارش شده است.

وی اضافه کرد: در مهر ماه نیز ۸۸ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد افزایش داشته است و ۷۰ نفر از آنان مرد و ۱۸ نفر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی افزود: در سال جاری تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۹ هزار و ۸۲۲ نفر بود که از این تعداد هفت هزار و ۳۳۲ نفر مرد و ۲ هزارو ۴۹۰ نفر زن بودند.

وی اضافه کرد: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۹ هزار و ۱۶۳ نفر گزارش شده بود، حدود هفت درصد افزایش نشان می‌دهد.

صفایی بیان کرد: در مهر امسال نیز یک هزار و ۳۶۶ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یک هزار و ۲۴۲ نفر بود حدود ۱۰درصد افزایش نشان می‌دهد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.