کد خبر: ۱۳۱۸۶۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳
کارشناس مسئول فرهنگی، هنری مدیریت آموزش و پرورش کاشان، گفت: کتاب خوب، مهمترین ابزار برای استقلال فکری کودکان و کمال انسان است و فرهنگ کتابخوانی باید از دوران مدرسه نهادینه شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» ،محمد رضا معصومی اظهار کرد: امروزه دنیای انسان‌ها نمی‌تواند جدا از کتاب و مطالعه باشد. با گرامیداشت هفته کتاب، با هدیه کتاب به دیگران و به ویژه کودکان، زندگی آنها را با دانش و آگاهی همراه کنیم. 

وی افزود: با همه‌گیری کرونا، بسیاری از فعالیت‌های خانواده‌ها مانند گردش، سینما، مدرسه و دانشگاه تعطیل شده است و شعار «جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» برای هفته کتاب امسال، نشانی است برای مردم.

کارشناس مسئول فرهنگی، هنری مدیریت آموزش و پرورش کاشان، تصریح کرد: تکنولوژی مهمترین رقیب کتاب و مطالعه شده است. بنابراین ضرورت دارد که فرزندان را از دوران کودکی با کتاب آشنا کنیم تا در هجوم اطلاعات شبکه های اجتماعی، بازی‌های کامپیوتری و برنامه‌های تلویزیونی، فرصتی برای اندیشیدن، گفت‌وگو، و شناخت خود پیدا کنند.

وی تاکید کرد: ترویج کتابخوانی نیازمند آموزش‌هایی برای انتخاب کتاب با کیفیت، فعالیت‌های قبل و بعد از کتابخوانی، روش‌های جذاب کتابخوانی، ایجاد فضای مناسب برای مطالعه و ایجاد علاقه به کتاب در کودکان و نوجوانان است.

برنامه‌های هفته کتابخوانی در مدارس کاشان

کارشناس مسئول فرهنگی، هنری مدیریت آموزش و پرورش کاشان گفت: هفته کتاب، فرصتی بی‌همتا و هدفمند است تا کودکان ایران با خواندن و مطالعه، لذت زندگی آگاهانه را تجربه کنند به ویژه آنکه تاریخ و تمدن ما با فرهنگ گره خورده است که در آثار بزرگانی مثل سعدی، حافظ، مولانا، فردوسی به یادگار مانده است.

وی افزود: توزیع یک هزار جلد کتاب کودک در مدرسه‌های روستایی، تقدیر از معلمان نویسنده، جشن نذر کتاب با حضور خانواده‌ها، تقدیر از تسهیل‌گران جام باشگاه‌های کتابخوانی و تقدیر از دانش آموزان نویسنده از جمله برنامه های هفته کتاب در مدارس کاشان است.

معصومی گفت: برنامه های جشن هفته کتاب، با اهدا ۶۰۰ جلد کتاب کتابخانه شخصی استاد محمد نظری، پیشکوست فرهنگی کاشان به کتابخانه مرکز تحقیقات معلمان این شهر آغاز خواهد شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.