کد خبر: ۱۳۱۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
مروز شاهد تحول کمی و کیفی تولید علم در حوزه‌های علمیه هستیم تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و عنایت خاص رهبر انقلاب به مقوله تولید علم، شاهد تحول کمیّ و کیفی رشته‌های تخصصی، در حوزه‌های علمیه هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم شامگاه سه شنبه در مجمع نخگبان و فرهیختگان حوزوی استان آذربایجان شرقی اظهارکرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی و عنایت خاصی که مقام معظم رهبری نسبت به مقوله تولید علم در عرصه‌های مختلف حوزوی و دانشگاهی دارند، شاهد رشد کمّی رشته‌های علمی در حوزه‌های علمیه و تحوّل کیفی رشته‌های تخصصی در عرصه‌های مختلف علوم انسانی، علوم تجربی و علوم فنی در دانشگاه‌های، نوید بخش آینده‌ای درخشان برای جامعه علمی ایران اسلامی است.

وی به انتشار مقالات حوزویان در رشته‌های مختلف حوزوی اشاره کرد و افزود: انتشار مقالات علمی در معتبرترین مجلات علمی دنیا از مسائلی است که عقل هر انسان منصفی را برای تقدیر و تعظیم ترغیب می‌کند و آنچه بیش از هر چیزی برای ما دلگرم کننده و امیدبخش است، توجه خاص به علوم میان‌رشته ای در مجامع علمی حوزوی و دانشگاهی است که قطعاً توجه به علوم میان رشته‌ای و دانش‌های ویژه باعث تقریب هرچه بیشتر و بهتر اصحاب فکر و اندیشه در حوزه و دانشگاه خواهد شد.

امام جمعه تبریز ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با دو بال قدرتمند حوزه و دانشگاه می‌تواند زمینه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و گفتمان انقلاب اسلامی را فراهم کند.

وی با اشاره به تاریخ کهن آذربایجان خاطرنشان کرد: منطقه آذربایجان به شهادت تاریخ، خاک پراستعدادی در تربیت طلایه‌داران اندیشه، اخلاق و هنر به پهنای تاریخ دیرینه خود دارد. بدون تردید فضای منطقه برای حضور و ظهور علمی نخبگانی که زبان و نیاز نسل جدید جامعه را به خوبی درک می‌کنند و می‌فهمند و متناسب با ذائقه و اولویت‌های فرهنگی جوان جامعه برای این عرصه آماده و کاملاً مساعد است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تأکید کرد: بنده شخصاً به عنوان خادم جامعه علمی و نخبگانی با تمام ظرفیت و با کمال انتظار در همراهی و همکاری از هیچ خدمت و تلاشی دریغ نمی‌کنم و در حدی که مقدور است در خصوص امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، همچنین مشارکت سایر نهادهای علمی و فرهنگی استان از این فرصت خدمت و فعالیت در راستای تقویت بنیه جامعه نخبگانی در آذربایجان استفاده خواهیم کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.