کد خبر: ۱۳۱۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
مدیرکل آموزش و پرورش کرمان گفت: تا کنون حدود ۹۳ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در حاشیه بازدید سر زده از مدارس شهر کرمان گفت: تاکنون ۲۴۰ هزار و ۱۸۷ دانش آموز دوره اول و دوم متوسطه از مجموع ۲۵۷ هزار ۵۷۵ نفر جامعه هدف دوز اول و ۷۹ هزار و ۸۹۰ نفر نیز دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه طرح واکسیناسیون دانش آموزان در استان بدون هیچ مانعی از هفته اول مهرماه سال جاری درحال انجام است، بیان کرد: به دانش‌آموزان پایه‌های هفتم تا دوازدهم ۲ نوبت واکسن سینوفارم، همانند بزرگسالان تزریق می‌شود.

اسکندری نسب از خانواده‌ها و دانش آموزان خواست با توجه به شروع آموزش حضوری در در تمامی دوره‌های تحصیلی از ابتدای آذر ماه، دانش آموزان باقی مانده به همراه والدین هرچه سریع‌تر به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: لازم است دانش آموزان پس از دریافت واکسن کرونا نگاه عادی‌انگاری نسبت به شیوع ویروس کرونا نداشته باشند و همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک را رعایت کنند.

اسکندری نسب با بیان اینکه تزریق واکسن برای دانش آموزان اختیاری است، اضافه کرد: برای بازگشایی ایمن و مطلوب مدارس به صورت تدریجی و ترکیبی به همکاری و همراهی دانش آموزان و والدین و سایر نهادهای دولتی و غیر دولتی نیازمند هستیم.

وی یادآور شد: اطلاع رسانی لازم به منظور ترغیب دانش‌آموزان به واکسینه شدن علیه بیماری کووید ۱۹ در بستر شبکه شاد و پیامک برای اولیای دانش آموزان از طریق مدارس محل تحصیل آنان همچنان ادامه دارد.

اسکندری نسب با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون دانش آموزان از آموزش حضوری محروم بوده‌اند و با وجود تلاش شبانه روزی معلمان و ارائه آموزش به صورت مجازی و غیرحضوری، صدمات زیادی به تعلیم و تربیت دانش آموزان وارد شده است گفت: بازگشایی مدارس با رعایت دستو رالعمل های بهداشتی ضرورتی انکار ناپذیر در راستای ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در استان است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: مهمترین عامل قطع زنجیره بیماری کووید ۱۹، تزریق واکسن و توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله ماسک زدن و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
آخرین اخبار