کد خبر: ۱۳۱۳۴۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۰
عصر روز یکشنبه دوم آبان ماه سال ۱۴۰۰ همزمان با سالروز ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع)، شبکه مدیریت سیلاب بزرگراه‌های فتح و آزادگان در مراسمی با حضور شهردار تهران مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق، تکمیل شبکه مدیریت سیلاب غرب پایتخت را براساس سند طرح جامع مدیریت آبهای سطحی و با توجه به توسعه سریع مناطق ۲۱ و ۲۲ شهرداری تهران ضروری دانست و گفت: احداث سامانه‌های سه‌گانه شبکه مدیریت سیلاب غرب تهران نه تنها سبب ارتقای ایمنی مناطق ۲۱ و ۲۲ شهرداری تهران مقابل خطر سیلاب خواهد شد بلکه اراضی محدوده شهرقدس، باغستان، بزرگراه‌های شهید خرازی، شهید لشگری و فتح، آزادراه‌های تهران- کرج و تهران- ساوه و محور تهران- شهریار را مقابل سیلاب‌های احتمالی ایمن می‌سازد.

او با بیان آنکه شبکه مدیریت سیلاب بزرگراه فتح به عنوان یکی از اجزای شبکه مدیریت سیلاب غرب پایتخت، وظیفه جمع آوری و هدایت رواناب‌های این بزرگراه به رودخانه کن را بر عهده دارد، خاطرنشان ساخت: طول این شبکه که با دستگاه میکرو تی بی ام(Micro TBM)  حفاری و به روش لوله رانی مکانیزه (Pipe jacking) احداث شده به ۲۰۶۴ متر می رسد. ضمنا قطر لوله های مورد استفاده در این شبکه ۱۶۰۰ میلیمتر است.

شعبانی، پروژه احداث شبکه مدیریت سیلاب بزرگراه آزادگان را شامل ۳ مقطع اجرایی به منظور انتقال رواناب های بالادست این بزرگراه و نیز بخشی از محدوده منطقه ۱۸ ذکر کرد و افزود: در حالی که قطعه شماره یک شبکه مدیریت سیلاب بزرگراه آزادگان به طول ۲۳۷۵ متر در  آبان ماه سال ۱۳۹۹ وارد مدار شد، قطعات ۲ و ۳ این شبکه مجموعا به طول ۴۱۷۴ متر تکمیل و آماده بهره برداری شده است.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، شبکه مدیریت سیلاب بزرگراه آزادگان به روش لوله گذاری(لوله های پلی اتیلن به اقطار ۱۴۰۰، ۱۸۰۰، ۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ میلیمتر) و اجرای باکس بتنی با ابعاد ۳ در ۲.۵ متر احداث شده است. ارزش ریالی شبکه‌های مدیریت سیلاب بزرگراه های فتح و آزادگان به ۲ هزار میلیارد ریال می رسد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه امروز با حضور در اداره کل انتقال خون تهران به نمایندگی از تمامی هموطنان هم کیش خود در سراسر ایران درحرکتی نمادین دوشادوش هم با اهدای خون در نجات جان هموطنان نیازمند به خون مشارکت جستند.
ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل از ضرورتهای بیان شده در کتاب اقتصاد حمل و نقل شهری است.