کد خبر: ۱۳۱۳۰۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
شهردار مشهد:
شهردارمشهد با بیان اینکه بهترین راه برای ایجاد شادابی و نشاط درجامعه ترویج ورزش است گفت: در این راستا از توسعه ورزش های همگانی از جمله راه اندازی «بسکتبال خیابانی» به ویژه در مناطق حاشیه ای و کم برخوردارحمایت خواهیم کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید عبدالله ارجائی همزمان به هفته تربیت بدنی در دیدار با اعضای هیئت بسکتبال خراسان رضوی، اظهار کرد: از زمانی که توفیق خدمت به حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را در سنگر جدید شهرداری پیدا کرده‌ام، بارها اعلام داشته‌ام که سیاست ما در این دوره از مدیریت شهری حمایت از ورزش همگانی، ورزش بانوان و ورزش معلولان است.

وی با بیان اینکه در چهار سال آینده تلاش می‌کنیم که به این سه حوزه در ورزش توجه بیشتری شود، افزود: ورزش باعث ایجاد نشاط، امید و حرکت در جامعه می‌شود و سلامتی مردم را نیز به دنبال خواهد داشت.

شهردار مشهد تصریح کرد: ما در ورزش تیم داری نخواهیم کرد و وارد دخالت در موضوعات ورزش حرفه‌ای نمی‌شویم، اما به تسهیل ورزش قهرمانی کمک خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه در صدد فراهم ساختن شرایط توسعه ورزش همگانی هستیم، خاطرنشان کرد: با ورزش، نشاط، سرزندگی و سلامت در جامعه افزایش پیدا کرده و شهر مهربان‌تر می‌شود و تنش‌ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

ارجائی افزود: اگر زیرساخت‌ها و فضاهای ورزش بانوان را گسترش دهیم تا فضاهای ورزشی در دسترس دختران و بانوان ما قرار بگیرد نشاط به خانواده و از خانواده به جامعه خواهد آمد بر همین اساس یکی از سیاست‌های ما در این دوره از مدیریت شهری تقویت ورزش بانوان است.

وی گفت: اینکه یک یا دو پارک به بانوان اختصاص پیدا کند را قبول نداریم، زیرا فضا باید در دسترس باشد و زنان و دختران ما بتوانند با کمترین هزینه و کمترین فاصله به این فضاها دسترسی داشته باشند، لذا برنامه‌ریزی خواهد شد تا بوستان‌های بالای پنج هکتار برای ورزش بانوان تجهیز و آماده شود.

ارجائی خاطرنشان کرد: در کنار ورزش بانوان توجه ویژه‌ای نیز به ورزش معلولان که حدود ۱۵ درصد از جمعیت جامعه را تشکیل می‌دهند خواهیم داشت، معتقدیم نخبگان جامعه معلولان کمتر از جامعه سالم نیست و مدال آوری آنها در پارالمپیک بیشتر از المپیک است.

وی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت برای ورزش معلولان و جانبازان عزیز هزینه کمتری دارد، تصریح کرد: توجه به ورزش معلولان باعث خواهد شد تا زمینه حضور با نشاط آنها در جامعه فراهم شده و این عزیزان را امیدوارتر کند.

شهردار مشهد ادامه داد: شهر از وجود و حضور معلولان و جانبازان عزیز محروم است و باید زمینه برای حضور بیشتر و با نشاط تر آنها در شهر با ایجاد زیرساخت‌های ورزشی فراهم شود.

وی با بیان اینکه اگر به ورزش همگانی، بانوان و معلولان به صورت ویژه توجه شود به سلامت جامعه نیز نزدیک‌تر خواهیم شد، خاطرنشان کرد: در کنار سلامت مردم، جامعه با نشاط تر شده و افراد بیشتری را در بر خواهد گرفت که این کار به عدالت هم نزدیک‌تر است.

ارجائی به توسعه ورزش در رشته بسکتبال اشاره کرد و گفت: همه، علاقه مرا به رشته بسکتبال می‌دانند، پیشنهاد می‌دهم هیئت بسکتبال بررسی کارشناسی انجام داده و به گونه‌ای برنامه ریزی کند تا در راستای توسعه ورزش همگانی «بسکتبال خیابانی» را در نقاط مختلف شهر اجرا کند و ما نیز از آن در چهارچوب ورزش همگانی به ویژه در مناطق محروم حمایت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه خیابانی شدن بسکتبال زمین و هزینه زیادی نمی‌خواهد و با نصب یک تخته حلقه می‌توان آن را راه اندازی کرد، افزود: نصب ۱۰ یا ۱۰۰ هزار تخته حلقه در نقاط مختلف شهر به ویژه مناطق حاشیه‌ای و محروم خرج زیادی ندارد و می‌توان با کمترین هزینه زمینه ورزش جوانان را در کوچه و خیابان فراهم کرد.

شهردار مشهد با بیان اینکه راه اندازی مسابقات بسکتبال خیابانی می‌تواند شور و نشاط و هیجان را به محلات ببرد تصریح کرد: هیئت بسکتبال باید برای این موضوعات برنامه‌ریزی کرده و انگیزه ایجاد کند و به این رشته به عنوان یک ورزش شهری و عمومی نگاه کند.

وی با تاکید بر توسعه نشاط و شادابی در جامعه، گفت: هرچه ورزش گسترش پیدا کند آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش پیدا خواهد کرد؛ اگر زمینه فراهم شود و هر جوان حداقل دو ساعت ورزش کند از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دور خواهد ماند.

ارجائی اظهار کرد: معتقدیم تنها چیزی که می‌تواند در تمام روزهای هفته اوقات فراغت جمع زیادی از مردم، زن، مرد، پیرو جوان را پر کند و در آنها شور و نشاط ایجاد کرده و باعث سلامتی آنها شود ورزش است.

شهردار مشهد افزود: هیچ چیزی به اندازه ورزش قدرت خنداندن مردم و شاد کردن آنها را ندارد لذا باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، بر همین اساس است که اقدام به ایجاد سه اداره ویژه توسعه ورزش همگانی، اداره ورزش بانوان و اداره ورزش معلولان در معاونت فرهنگی کرده‌ایم تا شاید بخشی از دین خود را به علی بن موسی الرضا (ع)،زائران و مجاوران حضرت در این حوزه ادا کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تنها یک زلزله ۶ ریشتری در بافتهای فرسوده تهران 2 میلیون کشته بر جای می گذارد/ 120 شغل و کسب و کار در انتظار رونق ساخت و ساز

تنها یک زلزله ۶ ریشتری در بافتهای فرسوده تهران 2 میلیون کشته بر جای می گذارد/ 120 شغل و کسب و کار در انتظار رونق ساخت و ساز

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران و کارشناس اقتصادی و بانکی با اشاره به ارتباط با همسایگان برای حل معضل تورم در مصالح ساخت یک میلیون مسکن ، گفت: طرح ساخت یک میلیون مسکن زمانی اثر بخش خواهد بود که زیرساختهای آن در داخل شهر فراهم شود و با مشارکت مردم به اجرا برسد.
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار