کد خبر: ۱۳۱۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم بهره گیری از ظرفیت بانوان در پست های شهرداری تهران تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ناصر امانی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حضور شهردار تهران در این جلسه در تذکری، گفت: شورای شهر تهران در دوره پنجم مصوبه ای داشته که به عنوان بهترین عملکرد خود از آن یاد می کردند. مصوبه ای تحت عنوان ساماندهی واگذاری املاک در شهرداری تهران که در ماه های آخر دوره قبل شورا به تصویب رسید.

وی افزود: در این مصوبه شهرداری مکلف به انجام برخی اقدامات شده و از سوی دیگر لیستی شامل ۸۶ ملک در آن قید شده که ۶۰ مورد تمدید بهره برداری و ۲۶ مورد واگذاری جدید عنوان شده است.

امانی ادامه داد: آقای زاکانی در ابتدای آغاز کار خود در ابلاغی، واگذاری هر گونه املاک شهرداری را متوقف کردند. در حال حاضر نیز اگر این مصوبه نیاز به اصلاح و یا حتی لغو دارد شورا باید در مورد آن تصمیم گیری کند. در این مصوبه ۱۴ تکلیف به شهرداری داده شده که مهلت همه آنها تمام شده است اما هیچ یک از این ۱۴ مورد یا اجرا نشده یا اگر اجرایی شده نتیجه آن به شورا ارائه نشده است.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: اگر شهرداری در این خصوص نظری دارد باید در قالب لایحه به شورا ارائه کند. چرا که این موضوع مصوبه شوراست و باید در شورا تعیین تکلیف شود.

امانی در بخش دیگری از صحبت های خود به ماده ۷۴ قانون برنامه سوم اشاره کرد و افزود: این ماده به اختصاص ۳۰ درصد پست های شهرداری به زنان اشاره دارد و خوشبختانه تعداد قابل توجهی از بانوان در شهرداری تهران تحصیل کرده هستند و می توانند در ارتقای شهرداری نقش بسزایی داشته باشند. در حال حاضر که شهردار مدیران را منصوب می کند فرصت خوبی است که توجه ویژه ای به سهم ۳۰ درصدی پست های شهرداری به بانوان داشته باشد. هر چند که یکی از پست ها را در انتخاب شهرداران مناطق به یک خانم داده اند اما باید بیش از این از ظرفیت بانوان استفاده کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار