کد خبر: ۱۳۱۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۰
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان از کاشت بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نهال فصلی در پارک‌های شهر طی دو ماه گذشته خبر داد و گفت: هدف از این اقدامات، افزایش شادابی و نشاط شهروندان و زیباسازی فضای شهری است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، یدالله علیزاده اظهار کرد: طی دو ماه گذشته، در نهالستان مجموعه تولید گل و گیاه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، انواع بذر شب‌بو، بنفشه، قرنفل و کلم زینتی کاشته شده و بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نهال تولیدی در حال کاشت در پارک‌های مناطق پنج‌گانه است.
وی افزود: ۱۲ هزار قلمه از انواع گونه‌های رزماری، زرشک، رز، طاووسی، شاه‌پسند، آبشار طلایی، شمشاد، شب‌بو و همیشه‌بهار در گلخانه‌های مجموعه تولید گل و گیاه، تولید شده و آماده تحویل جهت کاشت در مناطق پنج‌گانه شهرداری است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: در دو ماه گذشته همچنین ۲۸۰۰ اصله درخت، درختچه و نهال از انواع پریوش، یوکا، اطلسی مکزیکی، ترون، شمعدانی، جعفری، رُز، لاوسن، رُزماری، پاپیتال، آهار، یاس هلندی و فنیکس در گلزار شهدا کاشته شده است.

علیزاده اضافه کرد: در مرداد و شهریورماه سال‌جاری، اقداماتی ازجمله واکاری چمن به میزان ۱۰۰۰ مترمربع، کاشت ۴۰ هزار نهال گل فصلی، کاشت ۱۲ هزار گیاه چندساله، کاشت ۱۵۰۰ اصله درخت و ۲۰۴۲ درختچه در مناطق پنج‌گانه شهر کرمان انجام شده است.

وی از کاشت گیاه پوششی ناز و فرانکینیا به میزان ۲۰۸ مترمربع در فضای سبز شهری خبر داد و گفت: هدف از این اقدامات، افزایش شادابی و نشاط شهروندان و زیباسازی فضای شهری است.
برچسب ها: شهرفردا ، کرمان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
آخرین اخبار