کد خبر: ۱۳۱۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۰
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان از کاشت بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نهال فصلی در پارک‌های شهر طی دو ماه گذشته خبر داد و گفت: هدف از این اقدامات، افزایش شادابی و نشاط شهروندان و زیباسازی فضای شهری است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، یدالله علیزاده اظهار کرد: طی دو ماه گذشته، در نهالستان مجموعه تولید گل و گیاه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، انواع بذر شب‌بو، بنفشه، قرنفل و کلم زینتی کاشته شده و بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نهال تولیدی در حال کاشت در پارک‌های مناطق پنج‌گانه است.
وی افزود: ۱۲ هزار قلمه از انواع گونه‌های رزماری، زرشک، رز، طاووسی، شاه‌پسند، آبشار طلایی، شمشاد، شب‌بو و همیشه‌بهار در گلخانه‌های مجموعه تولید گل و گیاه، تولید شده و آماده تحویل جهت کاشت در مناطق پنج‌گانه شهرداری است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: در دو ماه گذشته همچنین ۲۸۰۰ اصله درخت، درختچه و نهال از انواع پریوش، یوکا، اطلسی مکزیکی، ترون، شمعدانی، جعفری، رُز، لاوسن، رُزماری، پاپیتال، آهار، یاس هلندی و فنیکس در گلزار شهدا کاشته شده است.

علیزاده اضافه کرد: در مرداد و شهریورماه سال‌جاری، اقداماتی ازجمله واکاری چمن به میزان ۱۰۰۰ مترمربع، کاشت ۴۰ هزار نهال گل فصلی، کاشت ۱۲ هزار گیاه چندساله، کاشت ۱۵۰۰ اصله درخت و ۲۰۴۲ درختچه در مناطق پنج‌گانه شهر کرمان انجام شده است.

وی از کاشت گیاه پوششی ناز و فرانکینیا به میزان ۲۰۸ مترمربع در فضای سبز شهری خبر داد و گفت: هدف از این اقدامات، افزایش شادابی و نشاط شهروندان و زیباسازی فضای شهری است.
برچسب ها: شهرفردا ، کرمان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه امروز با حضور در اداره کل انتقال خون تهران به نمایندگی از تمامی هموطنان هم کیش خود در سراسر ایران درحرکتی نمادین دوشادوش هم با اهدای خون در نجات جان هموطنان نیازمند به خون مشارکت جستند.
ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل از ضرورتهای بیان شده در کتاب اقتصاد حمل و نقل شهری است.