کد خبر: ۱۳۱۱۸۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
مدیرکل نظارت بر امور عمرانی شهرداری قم گفت:‌ با توجه به پیشرفت فیزیکی مناسب و لزوم تأمین منابع مالی، انتظار می‌رود پروژه پیاده راه آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) زودتر از موعد تکمیل شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعود بخشی با اشاره به آخرین وضعیت احداث پروژه پیاده راه آیت‌الله مرعشی نجفی (ره)، اظهار کرد: خیابان‌ها و معابر اطراف حرم مطهر تا چند سال قبل، آن‌چنان زیبنده شهر قم و حرم ملکوتی نبود که به لطف خدا و همت شهرداری معابر اطراف حرم مورد طراحی و آرام‌سازی قرار گرفت.

وی بر شاخص بودن پروژه‌های احداث پیاده راه در اطراف حرم مطهر تاکید کرد و افزود: این پروژه‌ها با نیت بهبود عبور و مرور پیاده و حذف زوائد بصری در این محور و ایجاد فضای سبز و روشنایی و مبلمان مطلوب برای زائران در دست اقدام قرار گرفت.

مدیرکل نظارت بر امور عمرانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: در قالب پروژه پیاده‌روسازی خیابان ارم در دو فاز و خیابان انقلاب در یک فاز مورد طراحی قرار گرفت و در سه سال گذشته فاز نخست خیابان ارم تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

بخشی با بیان اینکه پیاده راه انقلاب در سال گذشته به بهره‌برداری رسیده است، تاکید کرد: در سال جاری نیز پیاده راه آیت‌الله مرعشی نجفی (ره) در منطقه هفت شهری در حدفاصل چهارراه شهدا تا خیابان شهدا در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: مبلغ قرارداد این پروژه ۱۵ میلیارد تومان بوده و پروژه متشکل از جداسازی مسیر سواره‌ای برای زائران توسط خودروی برقی است که زمان پروژه نیز ده ماه و بهره‌برداری در ابتدای سال آینده پیش‌بینی‌شده است، هرچند این پروژه زودتر از موعد زمان‌بندی تکمیل می‌شود.
وی با بیان اینکه با توجه به پیشرفت فیزیکی مناسب و لزوم تأمین منابع مالی، انتظار می‌رود این پروژه زودتر از موعد تکمیل شود، اذعان کرد: در این محور، فاز نخست عمدتاً در پیاده‌روسازی و کف سازی و تأسیسات شهری ساماندهی شده چراکه پروژه‌ای همه‌جانبه است و فقط پیاده‌روسازی را در برنمی‌گیرد.

مدیرکل نظارت بر امور عمرانی شهرداری قم اضافه کرد: در روند اجرای پروژه پیاده‌روسازی اطراف حرم، تأسیسات نظم می‌گیرد و زوائد بصری حذف و فضای سبز توسعه می‌یابد؛ در این راستا جهت ساماندهی تأسیسات همکاری خوبی انجام شده و در جانمایی‌ها آرامش را در اطراف حرم فراهم می‌کنیم.

بخشی گفت: محوری که در میان پروژه پیاده‌روسازی برای ماشین‌های برقی و حمل‌ونقل پیش‌بینی‌شده ضمن اینکه خودروهای خدماتی و اورژانسی می‌توانند از آن تردد کنند و برای کسبه و تخلیه بار نیز امکان‌پذیر است.

برچسب ها: شهرفردا ، قم ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه امروز با حضور در اداره کل انتقال خون تهران به نمایندگی از تمامی هموطنان هم کیش خود در سراسر ایران درحرکتی نمادین دوشادوش هم با اهدای خون در نجات جان هموطنان نیازمند به خون مشارکت جستند.
ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل از ضرورتهای بیان شده در کتاب اقتصاد حمل و نقل شهری است.