کد خبر: ۱۳۱۱۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۳
در جلسه شورای ملی توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد صورت گرفت
سی و سومین جلسه شورای ملی توسعه و حمایت از تشکلهای مردم نهاد با هدف رسیدگی به عملکرد تشکل های مردم نهاد به ریاست معاون مشارکتهای اجتماعی سازمان امور اجتماعی برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در این جلسه پرونده تخلفات هشت تشکل مردم نهاد با حضور اعضای شورای ملی (نمایندگان هشت دستگاه تخصصی، نمایندگان تشکلهای مردم نهاد و نمایندگان دستگاه های نظارتی) مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه گزارشات مربوط به تخلفات هشت تشکل مردم مورد بررسی قرار گرفت و مسئولین تشکلهای مذکور نیز با حضور در جلسه ضمن پاسخگویی به ابهامات و سوالات مطرح شده پیرامون موارد تخلف تشکل، دفاعیات خود را ارائه دادند.

زهرا عابدینی دبیر شورای ملی توسعه و حمایت از تشکلهای مردم نهاد ضمن تشکر از مشارکت و همکاری دستگاه های عضو شورای ملی در خصوص مصوبات جلسه مذکور اظهار کرد: شورای ملی توسعه و حمایت از تشکلهای مردم نهاد به عنوان یک شورای فرابخشی در امر نظارت بر تاسیس و فعالیت تشکلها، در سی و سومین جلسه خود با بررسی اسناد و مدارک مربوط به تخلفات تعداد هشت تشکل ملی و یک تشکل استانی با انحلال یک تشکل و ابلاغ تذکر مکتوب به هفت تشکل دیگر موافقت کرد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  معاون مشارکتهای اجتماعی سازمان امور اجتماعی بیان کرد: بررسی و موافقت یا مخالفت با تاسیس یا تمدید پروانه فعالیت تشکلها و صدور احکام نظارتی پیرامون تخلفات تشکلها بر اساس استعلامات و اخذ نظر مراجع مسئول نظارتی و تخصصی و با بررسی گزارشات دریافتی از عملکرد تشکلها و با در نظر گرفتن مصالح و منافع عمومی صورت می گیرد و اجرای مصوبات شورای ملی توسعه و حمایت از تشکلهای مردم نهاد به عنوان بالاترین رکن تصمیم گیری درخصوص فعالیت تشکلهای مردم نهاد برای دبیرخانه شورای ملی لازم الاجرا می باشد و تشکل های مردم نهاد نیز ملزم به رعایت مصوبات این شورا می باشند.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حمل و نقل عمومی دغدغه مدیران شهری آینده باشد

حمل و نقل عمومی دغدغه مدیران شهری آینده باشد

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به نقش حمل و نقل عمومی در مدیریت شهری آینده گفت: حمل و نقل عمومی دغدغه مدیران شهری آینده باشد.
روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه امروز با حضور در اداره کل انتقال خون تهران به نمایندگی از تمامی هموطنان هم کیش خود در سراسر ایران درحرکتی نمادین دوشادوش هم با اهدای خون در نجات جان هموطنان نیازمند به خون مشارکت جستند.