کد خبر: ۱۳۱۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۹
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب تأکید کرد
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب با اشاره به اینکه براساس قانون و مصوبات کمیسیون زیربنایی هیئت دولت و شورا باید نمایشگاه های پرمخاطب به خارج از شهر تهران انتقال پیدا کند، گفت: باید برای کاهش آلودگی هوا و ترافیک به عنوان فاجعه ای ملی در کلان شهر تهران نمایشگاه های پرمخاطب به شهرآفتاب منتقل شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمدرئوف قادری در نشست خبری امروز خود به مناسبت برگزاری نمایشگاه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک که مقرر است از ۲۰ تا ۲۳ مهرماه سال جاری در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب برگزار شود، گفت: نخستین نمایشگاه صنعت پوشاک کشور توسط اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک در محل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب برگزار خواهد شد، نمایشگاهی که می تواند به معرفی تولیدکنندگان در این صنعت کمک بسزایی داشته باشد. ما توانسته ایم زمینه برگزاری این نمایشگاه در شهرآفتاب را برای کسانی که دغدغه تولید کشور را دارند فراهم کنیم.

وی افزود: به این ترتیب از روز سه شنبه ۲۰ مهرماه سال جاری این نمایشگاه افتتاح خواهد شد و از همه تولیدکنندگان صنعت نمایشگاهی نیز دعوت می کنیم از این نمایشگاه بازدید کنند. قطعا با تبادل اطلاعات و تکنولوژی این صنعت می توانیم به حوزه تولید در کشور خدمت مناسبی را ارائه کنیم. صنعت پوشاک کشور یکی از بازارهای بزرگ است که در جهان نیز از این صنعت به عنوان بازاری بزرگ یاد می کنند. در کشور ما سالی دو میلیارد دلار واردات پوشاک داریم در حالی که با توانایی تولیدکنندگان ما نیازی به محصولات خارجی وجود ندارد. امروز کیفیت تولیدات داخلی اگر بهتر از مشابه خارجی نباشد حتما به لحاظ کیفیت با تولیدات خارجی برابری می کند.

قادری ادامه داد: یکی از بزرگترین مشکلات صنعت پوشاک ما و بنگاه های اقتصادی کشور موضوع برندینگ است. متأسفانه در این حوزه کار نکرده ایم، در حالی که کشورهای همسایه ما این کار را به خوبی انجام داده اند. دلیل این عقب افتادگی نیز رقابت بخش دولتی و خصوصی است. بی تردید تا زمانی که فعالیت اقتصادی در انحصار بخش دولتی باشد بخش خصوصی نمی تواند آن طور که باید خود را نشان دهد و ما هر روز از سایر نقاط جهان بیشتر عقب خواهیم افتاد.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب تأکید کرد: بزرگترین بیماری اقتصاد کشور ما دولتی بودن آن است و در حوزه صنعت نمایشگاهی، انحصار دولتی حوصله رقابت از بخش خصوصی را گرفته است. قطعا در این مسیر رسانه ها می توانند نقش پررنگی را ایفا کنند تا اقتصاد کشور به جایگاه واقعی خود بازگردد. در تمام بخش های اقتصاد کشور جای پای دولت ها دیده می شود که به جای سیاست گذاری تصدی گری می کنند. از سال ۱۲۸۵ اولین کشور خاورمیانه بودیم که در نمایشگاه بین المللی بریتانیا حضور پیدا کردیم؛ اما امروز در شرایطی که همسایگان ما نمایشگاه های بین المللی برگزار می کنند ما حتی نمی توانیم نامزد برگزاری آن شویم. ظرفیت بزرگی در کشور وجود دارد که می توانیم از آن در سطح خاورمیانه بهره بگیریم.

وی تأکید کرد: نمایشگاه پوشاک که از ۲۰ تا ۲۳ مهرماه برگزار خواهد شد با توجه به شرایط شیوع کروناویروس برای حضور شهروندان تدارک دیده نشده است. در این نمایشگاه فروش محصول وجود ندارد و تنها برای واحدهای صنفی است که بتوانند در قالب برگزاری این نمایشگاه با تولیدکنندگان آشنا شوند و سفارشات خود را به تولیدکنندگان بدهند.

قادری درباره واگذاری شهرآفتاب و ورود آن به بازار سرمایه گفت: شهرداری تهران حدود یک سال است که برنامه هایی برای ورود بخشی از سازمان ها و شرکت هایش به بازار سرمایه را پیگیری کرده است. در این راستا شرکت شهروند در اولویت اول قرار دارد و شرکت های و سازمان های دیگر همچون شهرآفتاب در اولویت بعدی قرار گرفته اند.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب ادامه داد: حدود دو سال است که صنعت نمایشگاهی جهان و به تبع آن صنعت نمایشگاهی کشور تعطیل بوده است. با فروکش کردن پیک کرونا زمینه برگزاری نمایشگاه ها فراهم شده که نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب این کار را با برگزاری نمایشگاه پوشاک آغاز کرده است.

وی درباره برگزاری نمایشگاه های پرمخاطب در محل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب نیز گفت: براساس قانون و مصوبات کمیسیون زیربنایی هیئت دولت، مصوبه شورا و اراده شهرداری تهران برای نجات شهروندان از آلودگی هوا و ترافیک قطعا راهی جز نمایشگاه های پرمخاطب به خارج از شهر تهران نداریم و در خارج از تهران نیز جایی به جز شهرآفتاب که محل مناسبی برای برگزاری نمایشگاه هاست وجود ندارد. اراده دولت و شهرداری بر این است که نمایشگاه های پرمخاطب به شهرآفتاب منتقل شود تا از این مسیر شاهد کاهش آلودگی هوا و ترافیک که در کلان شهر تهران به فاجعه ای ملی تبدیل شده محقق شود. قطعا انتقال این نمایشگاه ها به شهرآفتاب سه دستاورد مهم یعنی کاهش آلودگی، ایجاد درآمد پایدار شهری و زمینه برگزاری نمایشگاه های بزرگ در کشور را به همراه دارد.

قادری تأکید کرد: شهر آفتاب متعلق به شهرداری تهران است و هر درآمدی از این محل از جمله برگزاری نمایشگاه پوشاک به شهرداری تهران خواهد رسید اما شهرداری تهران برای نمایشگاه های داخلی سوبسید پرداخت می کند. در حقیقت شهرداری با هدف حمایت از صنعت و تولید داخلی کشور برگزاری این نمایشگاه ها در شهرآفتاب را محقق می کند چرا که خود را متعهد به کمک به بخش تولید می داند، اما هزینه برگزاری این نمایشگاه ها چندین برابر درآمد آن ها است.

به گزارش ایسنا، ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک نیز در بخش دیگری از این مراسم با تأکید بر لزوم حمایت از حوزه تولید پوشاک در کشور گفت: تولید پوشاک در کشور ارزش افزوده بالایی دارد و اشتغال زیادی را در کشور فراهم می کند. اگر حمایت های لازم از این بخش انجام شود قطعا می توانیم در حوزه صادرات نقش بسزایی داشته باشیم. امروز پوشاک با کیفیت بالا و قیمت مناسب و قابل رقابت با مشابه خارجی در کشور تولید می شود. ما براساس درخواست تولیدکنندگان به ویژه بنگاه های متوسط و کوچک تولید پوشاک برگزاری نمایشگاه را پیگیری کردیم اما به دلیل شیوع کرونا ظرف دو سال گذشته این کار امکان پذیر نبود. نهایتا این کار با همکاری نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب محقق شده که از روز سه شنبه شاهد افتتاح این نمایشگاه خواهیم بود. در این نمایشگاه ۱۰۰ تولیدکننده برتر به عنوان گلچینی از تولیدکنندگان وشرکت هایی با برندهای معروف مشارکت خواهند داشت.

وی ادامه داد: ۹۰ تولیدکننده در این نمایشگاه از بنگاه های متوسط هستند که کالای ایرانی با استاندارد و کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می کنند. امیدواریم در این نمایشگاه زمینه آشنایی تولیدکنندگان و عرضه کنندگان پوشاک فراهم شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه امروز با حضور در اداره کل انتقال خون تهران به نمایندگی از تمامی هموطنان هم کیش خود در سراسر ایران درحرکتی نمادین دوشادوش هم با اهدای خون در نجات جان هموطنان نیازمند به خون مشارکت جستند.
ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل از ضرورتهای بیان شده در کتاب اقتصاد حمل و نقل شهری است.