کد خبر: ۱۳۱۰۰۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۰
طی ۲۴ ساعت گذشته؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی از فوت ۲۱ نفر در آذربایجان غربی طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جواد آقازاده در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه وضعیت شیوع کرونا در استان همچنان نامناسب بوده به طوری که طی ۲۴ ساعت گذشته نیز تعداد مبتلایان، چهار رقمی بوده است، اظهار کرد: در شبانه روز گذشته، یک هزار و ۱۷۹ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا و ۳۲۳ تن از آنان در مراکز درمانی بستری شدند.

وی ادامه داد: با بستری شدن این تعداد بیمار، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۱۶۹۳ نفر رسید از این تعداد بیشترین تعداد بستری‌ها با ۱۳۴ نفر در ارومیه، ثبت شده است، عنوان کرد: در این مدت ۲۱ بیمار شامل ۱۱ نفر در ارومیه، سه نفر در مهاباد، دو نفر در بوکان، دو تن در خوی، و سه بیمار دیگر در شهرهای شاهین دژ، ماکو و میاندوآب جان باختند و مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به ۶۴۱۲ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی از بستری بودن ۳۰۶ نفر از بیماران کرونایی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی آذربایجان غربی خبر داد و ادامه داد: از این تعداد ۵۶ نفر با استفاده از ونتیلاتور تنفس می‌کنند.

آقازاده در خصوص واکسیناسیون کرونا در استان عنوان کرد: تاکنون ۲ میلیون و ۱۱۶ هزار دز واکسن کرونا در آذربایجان غربی تزریق شده است.

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۶۳۶ هزار نفر در استان، حداقل یک دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، اضافه کرد: همچنین ۵۲۰ هزار نفر در آذربایجان غربی، دُز دوم واکسن را تزریق کرده‌اند.

آقازاده اضافه کرد: با این آمار، طبق آخرین برآورد ۲ میلیون و ۱۵۷ هزار دز واکسن در آذربایجان غربی تزریق شده که روند مناسبی را نشان می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: طبق تصمیم‌های ستاد مقابله با کرونا، افراد متولد ۱۳۸۸ و پیش از آن می‌توانند با ثبت نام در سامانه سلامت، واکسن خود را دریافت کنند.

تاکنون بیش از ۵۸ میلیون دز واکسن در کشور تزریق شده که سهم آذربایجان غربی ۳.۷ درصد است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.