کد خبر: ۱۳۰۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم:
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به افزایش روزهای آلوده همراه با گردوغبار و ریزگرد طی سال جاری، از شست‌وشو و نظافت روزانه ۵ هزار اصله درخت در سطح فضای سبز شهری قم خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، پیام جوادیان با اشاره به اهمیت شست‌وشوی درختان سطح شهر، اظهار کرد: به دلیل تکرار و افزایش روزهای همراه با ریزگرد و گردوغبار، موضوع اجبار در شست‌وشوی گیاهان فضای سبز شهری در دستور کار سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به افزایش روزهای آلوده، جوی از نظر ریزگرد و تأثیر سو این وضعیت بر سطوح سبز گیاهان، شست‌وشو و نظافت مستمر فضای سبز شهری بیش از همیشه احساس می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تصریح کرد: این کار با هدف از بین بردن آلودگی سطح گیاهان فضای سبز و افزایش راندمان فتوسنتز انجام می‌شود که درنهایت به افزایش تولید اکسیژن و بهبود شرایط جزیره گرمایی شهر منجر می‌شود.

جوادیان ادامه داد: از ابتدای خردادماه تا مهرماه سال جاری به دلیل وجود پرتکرار روزهای آلوده، عملیات شست‌وشوی گیاهان با استفاده از محول‌های ارگانیک مانند صابون‌های پتاسه و پالیزین در حال انجام است.

وی اضافه کرد: طرح شست‌وشوی گیاهان فضای سبز شهری در سطح مناطق هشت‌گانه شهر قم با نظارت تیم‌های گیاه‌پزشکی ادامه دارد و به دلیل اینکه امسال تعداد روزهای آلوده همراه با گردوغبار بیشتر از سال‌های گذشته بود، عملیات شست‌وشوی گیاهان نیز بیش از سال‌های گذشته ادامه یافته و هزینه‌های زیادی به شهرداری تحمیل کرده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: در قالب این طرح به‌صورت متوسط ۲۰۰ درخت در هر یک از پیمان‌های فضای سبز نظافت و درمجموع روزانه ۵ هزار اصله شست‌وشو می‌شود.


برچسب ها: شهرفردا ، قم ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد

به دلیل آلودگی هوا در تهران امروز سه شنبه تمام مداراس،‌دانشگاه‌ها و ادارات تهران تعطیل شد.
آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

آئین رونمایی از سازه حجمی خلیج با سند فارس

با حضور اعضای شورای شهر تهران از سازه حجمی خلیج با سند فارس در ایستگاه اقدسیه رونمایی شد.