کد خبر: ۱۳۰۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم:
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم گفت: در ادامه روند توسعه برنامه‌محوری در شهرداری قم، تدوین برنامه راهبردی عملیاتی ارتقاء کیفی محلات در دستور کار معاونت برنامه‌ریزی شهرداری قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مجید محمدرضا خانی با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری در زمینه ارتقای کیفی محلات قم، اظهار کرد: در این راستا با اولویت‌بندی محلات شهر قم و با استفاده از ظرفیت کلیه ذی‌نفعان و مشارکت شهروندان با شناسایی وضعیت موجود هر محله در ابعاد مختلف و کالبدی، محیط‌زیست، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ترافیکی؛ شناسنامه محله تدوین و سپس با رویکرد برنامه‌ریزی همگرا نسبت به احصا نقاط ضعف، قوت، نیازسنجی و اولویت‌بندی آن‌ها اقدام می‌گردد.

وی افزود: پس از اولویت‌بندی محلات شهری نسبت به هدف‌گذاری و تعیین راهبردها و سیاست‌های اجرایی و تدوین برنامه عملیاتی جهت ارتقا کیفی محله برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت انجام می‌گیرد.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم با اشاره به هدف نهایی طرح ارتقا کیفی محلات، خاطرنشان کرد: نتیجه این اقدامات در طول بودجه‌های سالیانه شهرداری به‌صورت پروژه‌های ارتقا کیفی محلات تعریف و اجرایی می‌گردد.

محمدرضا خانی تاکید کرد: برای تدوین مناسب این برنامه برای هر محله برداشت آخرین وضعیت موجود و ایجاد بانک اطلاعات آماری محلات ضروری است که گام‌های مناسبی در این زمینه در حال برداشته شدن است.

وی گفت: مشارکت فعال نخبگان و شهروندان ساکن محلات در فرآیند تدوین این برنامه‌ها تأثیری قابل‌توجهی در تقویت برنامه عملیاتی تدوین‌شده خواهد داشت.
برچسب ها: شهرفردا ، قم ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.
پربازدیدترین ها