کد خبر: ۱۳۰۹۰۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۳
عضو شورای شهر:
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پروژه رینگ حفاظتی چهارم پروژه‌ای ملی است و اعتبارات آن به خصوص برای شهرهای همجوار باید از طریق چاره اندیشی با نمایندگان مجلس، شهرداری‌ها و شورای شهر حل شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مصطفی نباتی نژاد در گفت‌و گو با خبرنگاران پروژه رینگ حفاظتی چهارم را یکی از پروژه‌های پیشران کلانشهر اصفهان دانست و اظهار کرد: شورای شهر طبیعتاً تسهیلگر درخواست‌های شهرداری در خصوص لوایح اعم از آزادسازی، تملک، تأمین اعتبارات لازم، با اولویت‌های تعیین شده است و این فرایند در تمام پروژه‌های کلان مانند رینگ حفاظتی اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود: تسهیلگری بین نهادی نیز از دیگر اقدامات شورای شهر است تا از طریق یک دیپلماسی فعال با شهرهای همجوار منافع ذی‌نفعان مدنظر قرار بگیرد چرا که بخش قابل توجهی از پروژه خارج از شهر اصفهان و در اداره و اختیار شهرهای همجوار است.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای شهر اصفهان خاطرنشان کرد: در این خصوص نمایندگان مجلس حوزه‌های انتخابی همجوار و شهرداران و اعضای شورای شهر همجوار می‌توانند مؤثر باشند.

نباتی نژاد ادامه داد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و استانداری نیز بسیار مؤثر هستند و به دلیل اینکه اعتبارات محدودی دارند، باید چاره اندیشی با نمایندگان مجلس در خصوص تأمین اعتبارات ملی انجام شود.

وی تصریح کرد: اصفهان کریدور انتقال بسیاری از محموله‌ها به سمت پایتخت، مرکز کشور و حتی شمال است و منافع این پروژه تنها برای شهر اصفهان نخواهد بود و چهارراهی است که رفت و آمد سایر مردم ایران را تسهیل می‌کند لذا قابلیت آن را دارد که در سطح ملی تعریف شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حمل و نقل عمومی دغدغه مدیران شهری آینده باشد

حمل و نقل عمومی دغدغه مدیران شهری آینده باشد

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به نقش حمل و نقل عمومی در مدیریت شهری آینده گفت: حمل و نقل عمومی دغدغه مدیران شهری آینده باشد.
روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه امروز با حضور در اداره کل انتقال خون تهران به نمایندگی از تمامی هموطنان هم کیش خود در سراسر ایران درحرکتی نمادین دوشادوش هم با اهدای خون در نجات جان هموطنان نیازمند به خون مشارکت جستند.