کد خبر: ۱۳۰۷۷۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
شهردار مشهد با اشاره به انجام اقداماتی نظیر بهره برداری از بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور در مشهد، از اعلام آمادگی مدیریت شهری برای راه اندازی بیمارستان امدادی در محل نمایشگاه بین المللی در صورت صلاحدید خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید عبدالله ارجائی در آئین بهره برداری از بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور و رونمایی از اولین ناوگان سیار واکسیناسیون شهری که با حضور مسئولان استانی و شهری برگزار شد، یکی از راهبردهای مدیریت شهری در دوره جدید را آرامش بخشی خواند و اظهار کرد: در بند سوم از بخش یکم برنامه‌های شورای اسلامی ششم و شهرداری مشهد، این شهر را با صفت آرامش بخش تبیین کردند و مسلماً در این فراگیری و اپیدمی به وجود آمده، یکی از نیازهای اصلی مردم دسترسی سریع و آسان به واکسیناسیون است.

وی افزود: سیاست‌های کلی کشور ابتدا روی ۶۰ درصد بود، اما با رهنمودهای جامعه بهداشت جهانی امروزه به سمت واکسیناسیون بیش از ۹۰ درصد پیش می‌رویم و اگر بخواهیم دچار پیک بعدی کرونا نشویم یکی از بهترین کارها واکسیناسیون سراسری است، البته واکسن به تنهایی مانع شیوع بیماری نخواهد شد و همچنان دستورالعمل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باید مدنظر باشد.

شهردار مشهد خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد به تبعیت از تأکیدات شورای اسلامی شهر مشهد در اولویت کاری خودش در کوتاه‌ترین زمان که کمک بدون حد و حصر به جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی را در دستور کار قرار داد و امروز بعد از چهار روز فعالیت آزمایشی بزرگترین مرکز واکسیناسیون را در مشهد الرضا به بهره برداری رساند.

ارجائی ظرفیت روزانه بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور که در مشهد ایجاد شده را ۲۰ هزار دوز تزریق عنوان کرد و با تاکید بر اینکه در صورت تمایل وزارت بهداشت این رقم می‌تواند به ۴۰ هزار دوز برسد، گفت: ۱۰ دستگاه اتوبوس نیز تغییر کاربری پیدا کرده و در خدمت واکسیناسیون عمومی به خصوص در قسمت کم برخوردار شهر و اماکنی مانند مراکز خیریه که تجمع بیشتری صورت می‌گیرد؛ قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در صورت صلاحدید؛ شهرداری مشهد و شورای اسلامی شهر مشهد آمادگی دارند بیمارستان امدادی را برای کاربری دوم نمایشگاه بین المللی مشهد تعریف کنند تا در صورت بروز بحران‌های بعدی مردم بتوانند با آرامش بیشتر زندگی کنند و خدماتی در خور شأن ارائه شود.

شهردار مشهد به شروع هفته دفاع مقدس نیز اشاره و تاکید کرد: سلحشوری و ایثار فرزندان روح الله در نبرد نابرابر و جنگی تحمیلی آنچنان در جهان مؤثر بود که امروز بعد از سال‌ها گذر زمان از پیدایش انقلاب اسلامی و پایان جنگ تحمیلی همچنان بارقه امید و مرجع تمامی آزادی خواهان جهان انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان است پاس می‌داریم تمام رشادت‌ها و جان فشانی ها و ایثارگری‌های تمامی ایثارگران هشت سال دفاع مقدس را و به روح شهدا و پدران و مادرانشان صلواتی نثار و ایثار می‌کنیم.

ارجائی با تاکید بر اینکه شهروندان به سمت مرزهای زمینی حرکت نکنند، ادامه داد: با اجازه‌ای که دانشگاه علوم پزشکی و نماینده مقام معظم رهبری صادر کرده‌اند، در روز اربعین حسینی خیابان آیت الله شیرازی به سمت حرم مطهر امام رضا (ع) را برای تشرف پیاده، جاماندگان اربعین حسینی آماده خواهیم کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.