کد خبر: ۱۳۰۷۵۳
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
شهردار تهران در آیین اعزام خدام الحسین (ع)؛
شهردار تهران در مراسم اعزام خدام الحسین (ع) شهرداری تهران در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی حضور پیدا کرد و گفت: امروز که در مسیر امام حسین (ع) حرکت می کنیم آمریکا از هر روزی ذلیل تر است و شرایطی که در افغانستان و جای جای منطقه و حوزه هسته ای رقم خورد نشان می دهد که باطل رفتنی و در حال شکستن است و حرکت در مسیر سیدالشهدا(ع) و اربعین این مسیر را تسریع خواهد کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علیرضا زاکانی در آیین اعزام خدام الحسین (ع) شهرداری تهران به مراسم اربعین حسینی با تسلیت این ایام و تبریک آغاز هفته دفاع مقدس گفت: خداوند به شما عزیزان توفیق داده و از شما دعوت کرده که به  زائرین اباعبدالله (ع) خدمت کنید. 

او افزود: امروز در محضر حضرت عبدالعظیم حسنی عظیم الشان که ثواب زیارتش مانند ثواب زیارت سیدالشهدا(ع) است و امامزاده طاهر و امامزاده حمزه دعوت شدیم و از این امامزادگان تشکر می کنیم. این دعوت استمرار دارد و شما نمایندگان ما برای خدمت به زائرین امام حسین (ع) راهی نجف و کربلا هستید. این را قدر بدانید و از لحظه لحظه آن بهره ببرید.

زاکانی ادامه داد: اینکه ما امروز گرد هم جمع شدیم حکایت از همراهی کامل با قافله سیدالشهدا(ع) دارد و در واقع شریک آن حماسه بزرگ و تاریخ ساز هسیتم و از این جهت خداوند بزرگ را سپاس می گوییم. این کار نماد اتحاد جبهه حق و جریان آخر الزمانی است، نمادی از قدرت است و باید هرساله باشکوه تر از سال قبل برگزار شود.

شهردار تهران اضافه کرد: امسال با وجود بلیه کرونا این حماسه فروننشست و همچنان در مسیر خود در حال حرکت است. با همه وجود اربعین ‌و حرکت در طریق سیدالشهدا(ع) را برای خود افتخار می دانیم و امسال که از این نعمت محرومیم به حال شما غبطه می خوریم.

او با اشاره به اینکه حضور در اربعین قدرت، قابلیت و اتحاد بین عناصر جبهه حق است، عنوان کرد: در ایام دفاع مقدس و ایامی هستیم که مزین به نام بسیج و فرهنگ بسیج و ترکیب و تلفیق اربعین، شهادت و شهادت طلبی با دفاع مقدس است. وقتی یاد دفاع مقدس را در ذهن خود مرور می کنیم می‌بینیم که شهدا هم اسوه راه و راهبرند و هم میزان و هدایتگر. 

زاکانی با بیان اینکه باید سر بر سجده گذاشت و عظمت و بزرگی شهدا را پاس داشت، یادآور شد: یاد و خاطره شهید سلیمانی، سیدالشهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی و مهندس ابومهدی را زنده نگاه می داریم. امروز که در مسیر امام حسین (ع) حرکت می کنیم آمریکا از هر روزی ذلیل تر است و شرایطی که در افغانستان و جای جای منطقه و حوزه هسته ای رقم خورد نشان می دهد که باطل رفتنی و در حال شکستن است و حرکت در مسیر سیدالشهدا(ع) و اربعین این مسیر را تسریع خواهد کرد. 

شهردار تهران گفت: آنگونه حرکت کنیم که در لحظه آخر جز به وفاداری خودمان افتخار نکنیم و این با در طبق اخلاص قرار دادن همه چیزمان میسر است. از همه کسانی که امکان حضور ندارند یاد کنید و تداعی گر پیوستگی ملت ها به ویژه ملت ایران و عراق  باشید.

بر اساس گزارش سایت شهر، او افزود: در هر مسیری حرکت می کنیم بدانیم ما نیازمند توجه شما هستیم و همه شما مورد توجه سیدالشهدا(ع) هستید. این که هر ساله تعداد زیادی از شهرداری برای خدمت عازم می شدند اما امسال قرعه فال به نام شما زده شده و این دعوت از شما صورت گرفت. ما محرومین از این سفر نیازمند این هستیم که شما از ما یاد کنید و دعا کنید که خداوند مهر صداقت ، سلامت و نوکری مردم را بر پیشانی ما بنشاند.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه امروز با حضور در اداره کل انتقال خون تهران به نمایندگی از تمامی هموطنان هم کیش خود در سراسر ایران درحرکتی نمادین دوشادوش هم با اهدای خون در نجات جان هموطنان نیازمند به خون مشارکت جستند.
ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل از ضرورتهای بیان شده در کتاب اقتصاد حمل و نقل شهری است.