کد خبر: ۱۳۰۶۹۷
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
رییس شورای اسلامی شهر تهران از بررسی پیشنهاد ایجاد دفاتر خدمات راهنمایی در شهرداری های مناطق برای افرادی که جهت اخذ پروانه ساختمانی مراجعه می کنند در جلسه امروز(سه شنبه) شورا خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی چمران پیش از آغاز سیزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز نخست بحث کاهش صدور پروانه های ساختمانی مورد بررسی قرار می گیرد؛ مطالعات مفصلی توسط شهرداری در این زمینه انجام شده است و معاونت شهرسازی شهرداری روی موضوع کار کرده است. مقرر شد شهرداری این موضوع را بررسی و نتیجه را به شورا بیاورد ولی به صورت فوری تر کلیاتی که باید در این رابطه رعایت شود در دستور کار جلسه امروز قرار گرفت تا معاونت شهرسازی و شورا بتواند این امر را رصد کند تا جایی که زمان تلف شد تذکر دهیم و جلوی آن را بگیریم. در حقیقت دنبال این هستیم مراحل به صورت همزمان پیش برود نه پشت هم تا شاهد کاهش زمان صدور پروانه باشیم.

وی افزود: موضوع دیگر این است که مردم در هنگام مراجعه به شهرداری های مناطق برای اخذ پروانه نمی دانند باید چکار کنند و ممکن است در این بین گرفتار دلالان شوند لذا پیشنهاد شد ایجاد دفاتر خدمات راهنما ایجاد شود که در جلسه امروز فوریت آن مورد بررسی قرار می گیرد.

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره اجبار استعفا بانوان در مناطق و به کارگیری آنها در امور بانوان گفت: چنین چیزی نبوده است؛ هیچ روال و قانونی در این زمینه نبوده و نیست.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره زمان انتصابات و انگیزه کار پرسنل در شهرداری گفت: قطعا این کار فرصت می خواهد ولی هرکس مسئول است تا اخرین لحظه باید مسئولیت خود را به درستی انجام دهد این وظیفه شرعی، عرفی و اداری است. انتصابات دیر نشده و باید مطالعات انجام شود و بعد انتصابات انجام گیرد.

انتهای پیام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.
حرکت از معضل بیکاری به سمت بحران کمبود نیروی کار

حرکت از معضل بیکاری به سمت بحران کمبود نیروی کار

فرماندار شهرستان اردستان گفت: در حالیکه در مراسم معارفه در اردیبهشت 97 تنها اولویتی که از بنده خواسته شد رفع معضل بیکاری در شهرستان اردستان بود امروز به نقطه ای رسیدیم که دچار بحران نیروی کار در اردستان هستیم.