کد خبر: ۱۳۰۶۹۱
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد
مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز گفت:پس از چند ماه شاهد کاهش میزان مرگ و میر ناشی از کروناویروس بودیم که این امر نشانگر تاثیر واکسیناسیون علیه کرونا بوده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، دکتر روح اله حسینی با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با بیان آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس، از دریافت واکسیناسیون افراد ۶۵ تا ۷۰ سال در استان فارس به ۹/۸۹ درصد خبر داد.

او با بیان اینکه تا کنون، یک میلیون و ۹۹۸ هزار و ۲۴۸ دوز نوبت اول و ۸۱۴ هزار و ۱۰۱ دوز نوبت دوم واکسن علیه کروناویروس در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا تا کنون در فارس به دو میلیون و ۸۱۲ هزار و ۳۴۹ دوز رسید.

دکتر حسینی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۴۹۴ هزار و ۸۹۶ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۳۱۶ هزار و ۱۱۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۹۶ هزار و ۱۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۷۸ هزار و ۷۸۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۹ هزار و ۳۹۲ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۳۵ هزار و ۴۰۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

دکتر حسینی در ادامه از بهبودی ۳۸۲ هزار و ۸۴۶ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

او با ابراز تأسف از جان باختن هفت هم استانی دیگر طی شبانه روز گذشته در اثر بیماری کووید ۱۹، مجموع جان باختگان ناشی از این بیماری از ابتدای شیوع تا کنون را ۶ هزار و ۵۴۸ نفر عنوان کرد و افزود: پس از چند ماه شاهد کاهش میزان مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس بودیم که این امر نشانگر تأثیر واکسیناسیون علیه کرونا ویروس بوده است.

این مقام مسؤول در دانشگاه با بستری ۲۸۷ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به علائم کروناویروس در بیمارستان‌های استان در شبانه روز گذشته، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم کروناویروس که در بیمارستان‌های استان بستری هستند به دو هزار و ۴۴۵ نفر رسیده است که از این تعداد ۲۷۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه گفت: طبق محاسبات متخصصان اپیدمیولوژی، برای کاهش زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹ و ایمن سازی جامعه در برابر این بیماری، باید حداقل ۸۳ درصد از جامعه علیه این ویروس واکسینه شوند که این هدف در برخی از گروه‌های سنی در استان فارس محقق شده است، اما در بسیاری از گروه‌های سنی هنوز تا رسیدن به این هدف فاصله داریم که ضرورت دارد افراد نوبت واکسن خود را به تعویق نیاندازند.

او بیان کرد: در گروه سنی افراد بالای ۸۵ سال در استان، ۹/۶۵ درصد از افراد علیه کرونا ویروس واکسینه شده‌اند که این درصد در افراد گروه سنی بین ۸۰ تا ۸۵ سال به ۵/۷۹ درصد؛ افراد ۷۵ تا ۸۰ سال به ۶/۸۴ درصد؛ افراد ۷۰ تا ۷۵ سال به ۷/۸۸ درصد؛ افراد ۶۵ تا ۷۰ سال به ۹/۸۹ درصد؛ افراد ۶۰ تا ۶۵ سال به ۸۸ درصد؛ افراد ۵۵ تا ۶۰ سال به ۵/۸۳ درصد؛ افراد ۵۰ تا ۵۵ سال به ۱/۷۴ درصد؛ افراد ۴۵ تا ۵۰ سال به ۳/۶۴ درصد؛ افراد ۴۰ تا ۴۵ سال به ۶/۵۶ درصد؛ افراد ۳۵ تا ۴۰ سال به ۷/۵۱ درصد؛ افراد ۳۰ تا ۳۵ سال به ۷/۴۶ درصد؛ افراد ۲۵ تا ۳۰ سال به ۱/۴۴ درصد؛ افراد ۲۰ تا ۲۵ سال به ۸/۴۷ درصد و افراد ۱۸ تا ۱۹ سال ۶/۴۱ درصد رسیده است.

دکتر حسینی از مردم استان خواست تا واکسیناسیون خود را به تأخیر نیندازند و با کمک به کادر درمان، به سرعت انجام واکسیناسیون تا رسیدن به درصد مورد نیاز برای ایجاد ایمنی جمعی بیافزایند.

او با اشاره به اینکه درصدهای ذکر شده مربوط به دوز اول واکسیناسیون است و همه افرادی که واکسن دوز اول را دریافت کرده‌اند، باید برای دریافت واکسن دوز دوم نیز اقدام کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه توصیه کرد: شهروندان به جای در نظر گرفتن نوع خاصی از واکسن، برای ایمنی خود در برابر این بیماری اقدام کرده؛ چرا که اولویت مهم برای کشور، واکسیناسیون سریع و عمومی و پیروزی بر علیه این ویروس منحوس است.
برچسب ها: شهرفردا ، فارس ، کرونا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.
حرکت از معضل بیکاری به سمت بحران کمبود نیروی کار

حرکت از معضل بیکاری به سمت بحران کمبود نیروی کار

فرماندار شهرستان اردستان گفت: در حالیکه در مراسم معارفه در اردیبهشت 97 تنها اولویتی که از بنده خواسته شد رفع معضل بیکاری در شهرستان اردستان بود امروز به نقطه ای رسیدیم که دچار بحران نیروی کار در اردستان هستیم.