کد خبر: ۱۳۰۶۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از جمع‌آوری دو واحد آبکاری آلاینده در حوزه این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علیرضا فاضلی با اعلام این خبر اظهارکرد: این واحدهای آبکاری درجریان گشت و پایش کارشناسان محیط زیست در منطقه شناسایی شده است و به علت رهاسازی پساب‌های صنعتی آلوده به محیط و بدون پیش‌بینی تمهیدات محیط زیستی، پس از صدور اخطاریه قانونی ملزم به تعطیلی شدند.

وی در ادامه گفت: پس از پایان مهلت مقرر قانونی با پیگیری محیط زیست این دو واحد در این هفته جمع آوری و تعطیل شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با اشاره به اینکه این واحدهای آبکاری در فرآیند تولید محصولات خود از مواد شیمیایی و فلزات سنگین همچون نیکل و کروم استفاده می‌کردند، اظهارکرد: متاسفانه تعدادی از این واحدهای آبکاری بدون استفاده از سیستم ‌تصفیه فاضلاب، پساب صنعتی حاصل از آبکاری را که حاوی مقدار زیادی از این فلزات و مواد شیمیایی است به‌طور مستقیم در چاه‌های جاذب و منابع پذیرنده محیط زیست تخلیه می‌کنند و به این ترتیب موجبات آلودگی های شدید آب و خاک و به خطر انداختن سلامت ساکنین منطقه را فراهم می‌کنند.  

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فاضلی در پایان خاطرنشان کرد: به منظور بررسی عملکرد محیط زیستی، همه واحدهای مستقر در این شهرستان به‌صورت منظم و دوره‌ای مورد پایش قرار گرفته‌اند و از خروجی سیستم‌های تصفیه فاضلاب آن‌ها نمونه‌برداری انجام می‌شود و در صورت نامناسب بودن عملکرد و خروجی پساب و محرز شدن آلایندگی این واحدها، برخورد قانونی لازم می‌شود.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

دبیرکل انجمن نسل سومی‌ها و جوانان انقلابی مسلمانکفت: برای بقای انقلاب و تداوم راه صدها هزار شهید معتقدیم حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت افراد برای نشان دادن شایستگی‌های خود، رقابت و مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است.
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.