کد خبر: ۱۳۰۶۰۲
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: ۲۵۱ درخت خطرآفرین در سطح شهر شناسایی‌شده که با مجوز کمیسیون ماده هفت حذف‌شده و درختان نارون چندساله جایگزین آن‌ها می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، پیام جوادیان با اشاره به تشکیل جلسه کمیسیون ماده هفت اظهار کرد: در این جلسه ۱۹ درخواست مطرح شد که از بین آن‌ها شش پرونده مربوط به واحدهای شهرداری بود.

وی با بیان اینکه پنج پرونده نیز شخصی بود که در خصوص قرارگیری درخت مقابل درب پارکینگ و مزاحمت درختان بوده است اضافه کرد: هشت پرونده دیگر ارجاع شده به کمیسیون در خصوص بازدیدهای به‌عمل‌آمده در کمیسیون ساماندهی مربوط به درختان خطرآفرین شهر بود.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تاکید کرد: ۲۵۱ اصله درخت خطرآفرین در کمیته ساماندهی شناسایی و معرفی‌شده بود که در کمیسیون مطرح و مجوز حذف و جایگزینی آن‌ها با درخت جدید اخذ شد.

جوادیان با تأکید بر اینکه تمام این درختان با نهال چندساله نارون جایگزین می‌شوند، خاطرنشان کرد: گونه‌هایی که بیشتر در گروه درختان خطرآفرین حذف می‌شوند اکالیپتوس است که شکنندگی بیشتری داشته و انحراف به سمت خیابان یا پیاده‌رو دارند.

وی ادامه داد: درختان نارون، پده و… نیز در این دسته قرار دارند که به دلیل انحراف، پوسیدگی و یا آلودگی هستند؛ البته درختانی هم با فاصله نادرست با درختان دیگر در دهه‌های گذشته کاشته شده که شناسایی‌شده و حذف می‌شوند.
برچسب ها: شهرفردا ، قم ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.