کد خبر: ۱۳۰۵۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۱
دکتر قادری در گفتگو با شهر فردا مطرح کرد
نماینده مجلس یازدهم گفت: مصوبه صدور مجوز تایید اعلامی لازم الاجراست و تنها شاید برخی ادارات در این بین مقاومت داشته باشند و لذا این طرح ابلاغ و لازم الاجرا شده است و برخی ادارات نیز با ارائه استدلال قادر به لغو مجوز کسب و کارهای اینترنتی خواهند بود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مدتهاست که افراد در پی راه اندازی مشاغل تولیدی خود در کشور با مشکل صدور مجوز از سازمانهای مختلف پله های ادارات را بالا و پایین می کنند تا پس از طی هفت خوان رستم بتوانند شرکتی را تاسیس و کسب و کاری را جهت تولید محصولات داخلی راه اندازی کنند بماند که همان تولید خود معضلاتی را در پی دارد از این روی به تازگی مجلس یازدهم با ارائه و تصویب طرحی پیرامون رفع موانع مجوز کسب و کار در کشور نور امیدی را در دل جوانان این مرز و بوم روشن کرده که البته باید دید که این روشنایی تا کجا ادامه خواهد داشت و چه موانعی پیش روی آن خواهد بود . لذا شهر فردا بر آن شد تا جهت بررسی جوانب این مصوبه با نماینده یازدهمین مجلس شورای اسلامی کشور به گفتگو بنشیند. 

دکتر جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار «شهر فردا» پیرامون طرح مصوب مجلس جهت لغو موانع مجوز کسب و کارها در کشور برای تولید کنندگان گفت: بررسی  این طرح از ۶ ماه قبل در مجلس آغاز شده بود  و جوانب آن سنجیده شده است. 

وی در خصوص احتمال ایجاد موانع در ادارات برای تولید کنندگان و ایجاد کنندگان شرکتهای تولیدی، افزود: در جریان عمل ممکن است ایراداتی به آن وارد شود و با موانعی روبرو شود و به دلیل اینکه سیستم اداری در برخی موارد از خود مقاومت نشان می دهد، شاید به راحتی حاضر نشود که فعالیت ها را به صورت روان واگذار کرده و موانع را بر طرف کند و عملا کسب و کارها به راحتی امکان پذیر نباشد . 

وی افزود: مسیر، مسیر درستی است که باید به هر حال تلاش کرد موانع را از پیش پای فعالان و  از موانع کسب و کارها برداشت و نظارتها از حالت نظارت پیشینی و حالت نظارت پسینی  تغییر کند و با تلاش حجم بیشتری از فعالیتها به جای اینکه تایید محور باشند تبدیل  به فعالیتهای تایید اعلامی و ثبت محور شوند و نیاز به گرفتن مجوز نداشته باشند. 

نماینده مجلس در ادامه در پاسخ به اینکه تکلیف مشاغل اینترنتی چه می شود، خاطر نشان ساخت: برخی از فعالیتها در دستگاه های امنیتی و دستگاههای فرهنگی و اجتماعی اگر به دلایلی بگویند که بخشی از فعالیتها فعالیت تایید محور باشد، فلذا باید اینها اثبات کنند که چه مشکلی برای امنیت ملی ایجاد می کنند و به چه دلیل باید از فعالیت اعلامی و ثبت محور خارج شوند و به تایید محور تبدیل شود آنها مسائلی است که دستگاه‌های زیربط باید بروند و استدلال کنند و اگر نتوانند و استدلالشان قابل قبول نباشد این فعالیتها می توانند ثبت محور و اعلامی باشند. 

انتهای پیام / 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

دبیرکل انجمن نسل سومی‌ها و جوانان انقلابی مسلمانکفت: برای بقای انقلاب و تداوم راه صدها هزار شهید معتقدیم حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت افراد برای نشان دادن شایستگی‌های خود، رقابت و مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است.
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.