کد خبر: ۱۳۰۵۵۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به بالا بودن آمار بستری های روزانه بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان گفت: متاسفانه وضعیت بحرانی کرونا تداوم دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جواد آقازاده در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه بستری‌های روزانه ناشی از ابتلاء به کرونا در استان همچنان بالای ۴۰۰ نفر است و در ۲۴ ساعت گذشته به ۴۳۰ نفر رسید که نشان دهنده تداوم وخامت اوضاع است، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته هزار و ۴۱۷ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا و نزدیک به ۳۰ درصد این افراد در مراکز درمانی بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اضافه کرد: این آمار همچنان بالاست و باید در کنار واکسیناسیون، شیوه نامه‌های بهداشتی هم رعایت شود تا بیماری کووید ۱۹ گسترش نیابد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲ هزار و ۲۱۳ نفر مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۲۸ نفر در مراکز مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند و ۷۴ نفر نیز وضعیت بسیار بدتری دارند و فقط با استفاده از ونتیلاتور قادر به تنفس هستند.

آقازاده با اشاره به فوت ۲۸ نفر در آذربایجان غربی از جمله ۱۲ نفر در ارومیه و هشت نفر در میاندوآب طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلاء به کرونا گفت: با اضافه شدن این تعداد، کل فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به پنج هزار و ۹۷۹ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی در خصوص ترزیق واکسن کرونا در استان نیز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با تزریق ۶۸ هزار و۲۰ دز واکسن کرونا به گروههای سنی و صنفی اعلام شده، مجموع واکسن‌های تزریقی در استان به یک میلیون و ۲۸۷ هزار و ۸۸۱ رسید.

تاکنون ابتلای حدود ۲۶۰ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا ثبت و ۲.۳ درصد از این تعداد، متأسفانه جان خود را از دست داده اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.