کد خبر: ۱۳۰۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان گفت: سایت زباله شهری همدان تا ۱۰۰ سال آینده جوابگوی نیاز ناحیه شمالی همدان است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بابک مهدی آزاد خاطرنشان کرد: سایت دفع زباله همدان در سال ۶۱ در مساحت ۱۶۸ هکتار راه‌اندازی شد که در سال ۹۰ اسناد ۲۳۰ هکتار از منابع طبیعی به سازمان مدیریت پسماند همدان منتقل شد و در حال رایزنی هستیم تا ۱۰۰ هکتار دیگر به مساحت سایت اضافه شود و در عوض سالی ۱۰ هکتار جنگل کاری انجام شود.

وی ادامه داد: تاکنون چهار کیلومتر دیوار کشی، ۱۲ هکتار فضای سبز، راهسازی، کاشت دو و نیم هکتار گل محمدی، سه و نیم هکتار سنجد و صنوبر، پنج و نیم هکتار گردو و بادام، ساخت سه حوضچه شیرابه، ۳۴ هزار متر مکعب فضای شیرابه با پوشش مخصوص برای جلوگیری از نفوذ شیرابه به بیرون در این سایت با هزینه کرد دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان انجام شده است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان گفت: ۶۰۰ تن زباله روزانه از ۱۲۰ روستا و هفت شهر شمالی استان وارد سایت می‌شود و زیرساخت لازم برای فعالیت سرمایه‌گذار فراهم است.

مهدی آزاد افزود: در این گزارش از انجام کار مطالعاتی بر روی لایه‌های خاک لندفیل زباله شهری همدان خبر داد و گفت: تا عمق ۱۰۰ متری این لایه‌ها حرکت شیرابه مورد بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: کار مطالعاتی برای شناسایی گیاهانی که بتوانند تصفیه شیرابه را انجام دهند در حال انجام است.

پس از ارائه این گزارش معاون امور عمرانی استاندار همدان بر توجه به طرح جامع شهری همدان در فرایند توسعه لندفیل زباله شهری تأکید کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز خواستار توجه بیشتر به موضوع کاهش زباله تولیدی و تفکیک زباله از مبدا شد و گفت: تفکیک زباله از مبدا اثرات ناشی از آلودگی را کاهش می‌دهد.

محسن جعفری‌نژاد اظهار کرد: باید به مقوله پسماند به عنوان یک مسئله اقتصادی توجه و از اراضی موجود حداکثر استفاده و بهره‌وری برده شود زیرا در آینده نه چندان دور اراضی بیشتری وجود نخواهد داشت.
برچسب ها: شهرفردا ، همدان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

دبیرکل انجمن نسل سومی‌ها و جوانان انقلابی مسلمانکفت: برای بقای انقلاب و تداوم راه صدها هزار شهید معتقدیم حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت افراد برای نشان دادن شایستگی‌های خود، رقابت و مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است.
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.