کد خبر: ۱۳۰۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱
نماینده مردم سیستان:
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش حجم آب «چاه نیمه ها» گفت: باید هرچه سریعتر شرایط آبی سیستان بررسی و برای جلوگیری از بروز تنش آبی تصمیمی عاجل اندیشیده شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حبیب الله دهمرده در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: هم اکنون چاه نیمه‌های یک و سه که تأمین کننده آب شرب روستاهای منطقه سیستان و شهر زاهدان هستند، با کاهش شدید آب مواجه شدند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: ضروری است تا با اتخاذ تصمیمات لازم این مشکل هر چه سریع‌تر حل شود تا در آینده با تنش آبی مواجه نشویم.

وی ادامه داد: در این خصوص باید کار لایروبی چاه نیمه‌ها انجام شود و آب از چاه نیمه چهار به چاه نیمه سه و از چاه نیمه دو به چاه نیمه یک پمپاژ شود تا این مشکل فعلاً رفع شود.

دهمرده تصریح کرد: برای لایروبی و پمپاژ به ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که برای تأمین این مبلغ مکاتبات لازم انجام شده است.

وی اظهار کرد: انتظار می‌رود با همکاری مسئولان و دولت این اعتبار هرچه سریع‌تر تأمین شود تا بتوانیم از تنش آبی در آینده جلوگیری کنیم.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار