کد خبر: ۱۳۰۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر تهران و معاون حمل و نقل و ترافیک از مركز فرمان و مركز واكسيناسيون شركت بهره برداري مترو
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،دكترعلیرضا نادعلی سخنگو و نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، دکتر سيد احمد علوی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی  و رئیس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران و دکتر هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از مركز کنترل فرمان و مركز واكسيناسيون شركت بهره برداري متروي تهران و حومه بازديد كردند. 

در حاشيه اين بازديد دكتر هاشمي از ورود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی تهران همزمان با بازگشایی مدارس خبر داد گفت: بر اساس قولی که ۲۰ روز پیش به شورای شهر تهران داده ایم تا بازگشایی مدارس ۵۰۰ دستگاه اتوبوس شامل ۳۰۰ دستگاه اورهال شده و ۲۰۰ دستگاه خرید جدید به ناوگان اتوبوسرانی تهران افزوده خواهد شد. برای خرید اتوبوس های جدید تامین اعتبار لازم انجام شده و شهردار تهران این موضوع را پیگیری کرده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه این ۵۰۰ اتوبوس تا اواسط مهر و اوایل آبان ماه سال جاری به ناوگان اتوبوسرانی تهران اضافه خواهند شد، افزود: شهر تهران به  اضافه شدن ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد که در این زمینه دولت باید کمک کند.
 
وي تصريح كرد:در همین راستا مکاتباتی با وزارت کشور و ریاست جمهوری انجام شده و امیدواریم این پیگیری ها منجر به تامین اتوبوس و واگن مورد نیاز حمل و نقل عمومی شود.

معاون شهردار تهران در ادامه گفت تامین واگن و اتوبوس به تنهایی از محل عوارض و کمک مردمی امکانپذیر نیست. لذا خواست ما ورود دولت و کمک در این حوزه است.

بازسازی واگن ها و نوسازی تاکسی ها از دیگر مواردی بود که معاون شهردار تهران به آن اشاره کرد و افزود: اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است و در بازدید امروز نیز اعضای شورای اسلامی شهر تهران از نزدیک در جریان این اقدامات قرار خواهند گرفت.

باید از ازدحام جمعیت در حمل و نقل عمومی کاسته شود تا پویایی در شهر باقی بماند 
در ادامه سخنگو و نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اينكه معتقدم که بازدید اعضای شورای شهر به عنوان نماینده‌ های مردم از پروژه‌ ها و معاونت‌ها نگاه بازتری به اعضاء می‌دهد. گفت: در کمیسیون‌های تخصصی این دید همه جانبه وجود دارد اما باید امکانی فراهم کرد تا با بازدید همه اعضا، نیروهای اجرایی خدمت بهتر و بهینه‌تری به شهروندان ارائه دهند.

نادعلی در ادامه افزود: همکاران بنده در کمیسیون‌ های تخصصی این دید همه جانبه را دارند اما باید امکانی فراهم کرد تا با بازدید همه اعضاء، نیروهای اجرایی خدمت بهتر و بهینه‌ تری به شهروندان ارائه دهند.

وي با بیان اینکه درحال حاضر علاوه بر تأمین آسایش مسافران حمل و نقل عمومی باید در کنترل کرونا ورود کنیم، عنوان کرد: باید از ازدحام و تراکم‌ حمل و نقل عمومی کاسته شود تا پویایی در شهر باقی بماند.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: تلاش می‌شود که برای ارائه خدمت بهتر همکاران به شهروندان هرچه نیاز است چه در ارتباط با دولت یا مجلس فراهم شود.

ایجاد تحول در مديريت شهري
در ادامه عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز شاهد یک تحول هستیم این اتفاقی که امروز در شهرداری تهران رخ می‌دهد در رفع کمبودهای ۴ سال یا حتی ۶ سال گذشته است.چرا كه سال‌هاست به ناوگان اتوبوسرانی و مترو چيزي اضافه نشد و با کمبود مواجه بوده است .

علوی تصريح كرد: كمبود ها و مشکلات در مخاطرات کرونا خودش را بیشتر نشان داد چرا که تاب آوری در این بخش ها پایین بود. اینکه در بدو ورود مدیریت شهری ششم با همت آقای زاکانی، هاشمی و اعضای شورا به یک‌ باره قرارداد اورهال و خرید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس امضاء می‌شود، نشان از شروع تحول دارد.

وي با اشاره به اینکه حمل و نقل عمومی جزو مراکز شیوع کرونااست گفت: به همین خاطر این دغدغه از ابتدا مطرح بود که برای جبران کمبود واگن‌های مترو و اتوبوسرانی تصمیماتی اتخاذ و اجرا شود.

رئیس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در پایان گفت: آقای زاکانی شهردار تهران از نخستین روز قبول مسئولیت خود اولین موضوعی را که در حیطه شهرداری و فراتر از آن در دستور کار خود قرار دادند، کرونا بود. امروزه مراکز واکسیناسیون در مجموعه‌ های شهرداری درحال فعالیت هستند تا علاوه بر پرسنل و خانواده‌ های آنان نیز واکسینه شوند تا باری از روی دوش وزارت بهداشت برداشته شود.

گفتني است در این بازدید مهندس علي عبداله پور نائب رييس هيات مديره و مديرعامل و مهندس مجيد رستمی قائم مقام عمليات شركت بهره برداري متروي تهران و حومه نيز درباره اقدامات انجام گرفته در این شركت توضیحاتی به اعضای شورای اسلامی شهر تهران ارائه کردند.

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.
حرکت از معضل بیکاری به سمت بحران کمبود نیروی کار

حرکت از معضل بیکاری به سمت بحران کمبود نیروی کار

فرماندار شهرستان اردستان گفت: در حالیکه در مراسم معارفه در اردیبهشت 97 تنها اولویتی که از بنده خواسته شد رفع معضل بیکاری در شهرستان اردستان بود امروز به نقطه ای رسیدیم که دچار بحران نیروی کار در اردستان هستیم.