کد خبر: ۱۳۰۱۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم تاکید کرد
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: پسماندهای پزشکی مانند سرم، سرنگ، وسایل برنده و داروها، همان پسماندهای ویژه و خطرناک هستند و شهروندان باید جداگانه آن را به غرفه‌ها تحویل دهند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالله امیرابراهیمی با اشاره به اهمیت تفکیک پسماند به‌ویژه پسماندهای ویژه و خطرناک اظهار کرد: در روزهای گذشته با شیوع پیک کرونا و به‌تبع آن افزایش استفاده از داروها و اقلام پزشکی به‌ویژه در منازل، شهروندان باید این پسماندها را دیگر پسماندها جداسازی کنند.

وی ادامه داد: پسماندهای پزشکی مانند سرم، سرنگ، وسایل برنده و داروها، همان پسماندهای ویژه و خطرناک هستند و شهروندان باید جداگانه آن را به غرفه‌ها تحویل دهند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با بیان اینکه شهروندان باید این زباله‌های ویژه را در کیسه‌های قرمز تحویل دهند، تصریح کرد: افرادی که در منزل بیمار دارند باید مراقب پسماندهای خطرناک و ویژه باشند و با رعایت مسائل بهداشتی این زباله‌ها را در کیسه‌های دربسته تحویل دهند.

امیرابراهیمی با تأکید بر اینکه در سطح شهر باید این زباله‌های ویژه ازجمله ماسک از طریق مخازن پسماند منتقل‌شده و رهاسازی نشود، گفت: آلودگی اقلام بهداشتی زیاد بوده و متأسفانه رهاسازی و بی خطرسازی این اقلام می‌تواند منجر به درگیری کارکنان مدیریت شهری شود.


برچسب ها: شهرفردا ، قم ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار